Gürespor, Ceyhan Belediyesi’ni 14 üçlükle vurdu: 73-90

0
251

Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 24. Hafta mücadelesinde konuk olduğu Ceyhan Belediyesi’ni 73-90 mağlup etti. Adana’da 11’de 7 isabetli üçlükle 25 sayıya ulaşan Zilan Gülsüm ve 9’da 5 isabetli üçlükle 16 sayıya imza atan Deniz Şanlı, Körfezin Melekleri’nin galibiyetinde önemli rol oynadı.

Adana Menderes Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Hilal Bayraktar’ın serbest atışlarıyla başlayan Ceyhan Belediyesi, Şule Aktaş ve Whitney Kiera Knigt’ın sayılarıyla, 08:05’de skoru 6-0 yaptı. Aslı Sevinç, Breanna Marquice Richardson, Revaziye Gönül Dönmez ve Deniz Şanlı ile sayılar bulan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, 04:51’de 11-11 eşitliği yakaladı.

Şeyman Kum’un serbest atışlarına üçlükle karşılık veren Deniz Şanlı, Körfezin Melekleri’ni 13-14 üstünlüğe taşıdı. Whitney Kiera Knigt’ın sayılarıyla önce beraberliği sağlayan Ceyhan Belediyesi, 02:52’de 17-15 öne geçti. Balıkesir temsilcisi, Zilan Gülsüm’ün üçlüğüyle skoru 17-18 yaptıktan sonra Yağmur Öztürk’ün sayılarıyla farkı 5’e çıkardı. Periyotun son sayılarını Whitney Kiera Knigt ile ev sahibi ekip bulsa da Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, ilk çeyreği 22-23 önde tamamladı.

ÜÇLÜKLER DEVREYE GİRDİ

Whitney Kiera Knigt ve Breanna Marquice Richardson’ın karşılıklı sayılarıyla start alan ikinci periyotta Revaziye Gönül Dönmez ve Zilan Gülsüm ile sayılar bulan Edremit ekibi, devrenin son 5 dakikasına 28-36 önde girdi. İlk devrenin son bölümünde Deniz Şanlı ve Zilan Gülsüm’ün üçlükleriyle rakibinin direncini kıran Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, soyunma odasına da 37-48 önde gitti.

FARKI 20’YE ÇIKARDILAR

Halime Vural’ın turnikesiyle başlayan üçüncü çeyreğin başında Revaziye Gönül Dönmez, Zilan Gülsüm, Deniz Şanlı, Breanna Marquice Richardson ve Aslı Sevinç’in sayılarıyla skor avantajını elinde tutmayı başardıktan sonra 00:58’de Yağmur Öztürk’ün üçlüğüyle farkı 20’ye çıkardı. Körfezin Melekleri, Hilal Bayraktar’ın sayılarının ardından son çeyreğe de 57-73 önde girdi.

Final periyotunun başında Yağmur Öztürk ve Yasemin Güneş ile sayılar bulan Balıkesir temsilcisi farkı bir kez daha 20’ye çıkardı. Adana temsilcisi, Whitney Kiera Knigt’ın çabasıyla 03:24’te farkı 15’e düşürdü. Zilan Gülsüm’ün sayılarıyla rakibinin umutlarını tüketen Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Nazlıcan Ölçek’in isabetli atışıyla son bulan mücadeleyi 73-90 kazandı.

Bu sonuçla sezonun 16’ncı galibiyet sevincini Adana’da yaşayan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, puanını 38’e yükselterek, dördüncü sıradaki yerini korudu. Bu sezon, 19’ncu kez kaybeden Ceyhan Belediyesi ise 27 puanla 13’ncü sırada kaldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here