Gürespor seriyi dörtlemek istiyor

0
76

Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, yarın oynanacak Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 22. Hafta müsabakasında Elazığ Basketbol’u misafir edecek. Geçtiğimiz hafta, Elazığ’ın ligdeki bir diğer temsilcisi Elazığ İl Özel İdare’yi deplasmanda yenerek, üst üste üçüncü galibiyetini alan Körfezin Melekleri, galibiyet serisini sürdürmek için sahaya çıkacak.

Dört hafta üst üste kaybettikten sonra Diba ve Botaş Gelişim galibiyetleriyle moral bulan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 21. Hafta mücadelesinde Elazığ İl Özel İdare’nin konuğu oldu.

Elazığ İl Özel İdare Spor Salonu’nda oynanan müsabakanın ilk çeyreğini 17-20 önde tamamlayan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, soyunma odasına da 41-43 üstün girdi. İkinci devreye savunmasını şertleştirerek başlayan Körfezin Melekleri, 10 sayıda tutumayı başardığı rakibi karşısında son çeyreğe de 51-62 önde girdi. Ev sahibi ekibin final periyotundaki çabasını boşa çıkaran Balıkesir temsilcisi, salondan 72-80 galip ayrıldı.

Bu sonuçla, üst üste üçüncü, toplamda ise 11’nci galibiyetini alan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, 22. Hafta’ya 31 puanla altıncı sırada giriyor.

Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor’un sezonun ilk devresinde deplasmanda oynadığı maçta 82-88 yendiği Elazığ Basketbol ise geçtiğimiz haftayı Botaş Gelişim deplasmanında geçirdi. Maçın ilk çeyreğini 12-24 önde tamamlamayı başaran Elazığ temsilcisi, sonraki setlerde boyun eğdiği rakibine 79-67 mağlup oldu.

Böylece sezonun 10’ncu yenilgisini alan Elazığ Basketbol, Edremit’e 28 puanla sekizinci sırada geliyor.

ALSTON’A DİKKAT

Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor’un sayı yükünü sırtında taşıyan Zakyia Jaloise Weathersby ile Elazığ Basketbol’un en skorer ismi Ameryst Danae Alston arasında yarın oynanacak maçta yaşanacak rekabet, büyük olasılıkla maçın galibini de belirleyecek.

YARIN, SAAT 15.15’TE

Edremit Spor Salonu’nda Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor ile Elazığ Basketbol arasında yarın oynanacak Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 22. Hafta müsabakası, saat 15.15’te başlayacak. Karşılaşma, TBF TV YouTuba kanalından canlı yayınlanacak. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here