Gürespor zorlanmadı

0
84

Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 12. Hafta müsabakasında konuk ettiği Turgutlu Belediyespor’u 78-69 mağlup ederek, sezonun yedinci galibiyetini alırken, iki hafta süren yenilgi serisini de sonlandırdı.

Edremit Spor Salonu’nda oynanan müsabakaya Yağmur Öztürk, Avinar Kaya, İrem Sözen, Gizem Kumandanoğlu ve Zakyia Jaloise Weathersby ilk beşiyle başlayan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, ilk 5 dakikasını 13-4 önde tamamladığı birinci periyotu 24-14 üstünlükle noktaladı.

Avinar Kaya ve Tearra Ra Shawn Banks’ın karşılıklı sayılarıyla başlayan ikinci çeyrekte de oyunun kontrolünü elinde bulunduran ve farkı açmaya devam eden Körfezin Melekleri, soyunma odasına 50-34 önde girdi.

Üçüncü çeyreğin ilk sayılarını Aslı Çil’in serbest atışlarıyla bulan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, farkı 19 sayıya kadar çıkardı. Periyotun son sayılarını Zakyia Jaloise Weathersby ile hanesi yazdıran Körfezin Melekleri, 65-46’lık avantajını son çeyreğe taşıdı.

Final periyotu, Turgutlu Belediyespor’un Deniz Şanlı’nın isabetli atışından bulduğu üçlükle başladı. Fatma Nur Şimşek’in serbest atışlarına Tearra Ra Shawn Banks, karşılık verdi ve skor, 67-51 oldu. Tearra Ra Shawn Banks ve Şule Aktaş ile üst üste sayılar kazanan konuk ekip, 07:05’te Deniz Şanlı’nın üçlüğüyle 0-12’lik seriyle skoru 67-61’e getirip, farkı 6’ya düşürdü.Son bölümde Zakyia Jaloise Wethersby’in yanı sıra Yağmur Öztürk’ün serbest atışlarıyla farkı yeniden 10’a çıkaran Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Aslı Çil’in serbest atışlarıyla sona eren mücadeleyi 78-69 kazandı.

Bu sonuçla, sezonun yedinci galibiyetini alan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, haftayı 19 puanla sekizinci sırada tamamladı. Dokuzuncu kez sahadan yenik ayrılan Turgutlu Belediyespor ise 15 puanla 13’ncü sırada yer aldı. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here