İstatistik kadrosu güçlendirilecek

0
57

Türkiye Basketbol Federasyonu, lig müsabakalarında görev yapan kadrosunu güçlendirmek hedefiyle yeni istatistik görevlilerini ekibe dahil edecek.

İstatistik Hizmetleri Birimi, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen çeşitli liglerde görevlendirmek üzere yeni İstatistik Görevlileri tespit için eğitim sürecini TBF Akademi’de başlatıyor.

TBF İstatistik Görevlisi olmak isteyen adayların tbf.org.tr’de yer alan linkten kayıt olmaları ve eğitim sürecini takip etmeleri gerekmektedir.

Kurs için başvuracak adayların aşağıdaki şartlara uygun olması gerekiyor:

  1. T.C. vatandaşı ve Lise veya dengi okul öğrencisi ya da mezunu olmak,
  2. Kursun açıldığı yıla göre on yedi (17) yaşından küçük ve kırk beş (45) yaşından büyük olmamak,
  3. Başvuru tarihi itibarıyla basketbol branşında faaliyetlere katılan bir kulübün çalışanı, basketbolcusu, antrenörü, menajeri, idarecisi olmamak,
  4. Klasman Hakem veya Hakem değerlendiricisi olmamak,
  5. Görsel, işitsel ve yazılı (internet dahil) medyada basketbol ilgili konularda yorumculuk yapmamak,
  6. Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile; Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerim aklama, terörün finansmanı, kaçakçılık, nefret ve ayırımcılık, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, fuhuş, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma, kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak, şike veya teşvik primi, kanuna aykırı olarak spor müsabakalarına dayalı bahis ve şans oyunlarını oynatma, oynatılmasına yer ve imkân sağlama, reklamını yapma, para nakline aracılık etme veya bu Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu’ nun 20 nci maddesine muhalefet etme suçlarından mahkûm olmamak.
  7. Tahkim Kurulu, Bakanlık spor disiplin kurulları, ulusal veya uluslararası spor federasyonlarının disiplin kurullarından son beş yıl içinde bir defada altı ay veya toplamda bir yıl hak mahrumiyeti cezası almamış olmak.

İstatistik görevlisi olmak üzere başvuruda bulunmak isteyen adaylar, İstatistik Hizmetleri Prosedürü’ nün ön değerlendirmeye ilişkin; “Basketbol müsabakalarında istatistik görevlisi olarak görevlendirilecek kişilerin, kendileri ile yapılan mülakat değerlendirmesine bağlı olarak davet edilecekleri sertifika ve/veya kurslara katılarak verilen eğitimi tamamlamaları ve yazılı sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.” hükmü dahilinde TBF İstatistik Hizmet Birimi tarafından ön değerlendirmeye tabi tutulacak.

TBF İstatistik Görevlisi olmak için müracaat etmek isteyen adayların en geç 29 Ağustos Pazartesi günü mesai bitimine kadar TBF Akademi’de ön başvurularını yapmaları gerekiyor. (www.tbf.org.tr)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here