Karşıyaka’da Gürespor güldü

0
190

Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 27. Hafta mücadelesinde konuk olduğu Karşıyaka Çarşı Koleji’ni 77-90 mağlup ederek, sezonun 19’uncu galibiyetini aldı.

İzmir Vali Hüseyin Öğütcen Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya iyi başlayan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, üst üste kazandığı sayılarla ilk çeyreği 21-33 önde tamamladı. İkinci çeyrekte savunma tedbirlerini ön plana çıkaran Karşıyaka Çarşı Koleji, Körfezin Melekleri’nin frenlemeyi başarsa da soyunma odasına 42-53 mağlup girmekten kurtulamadı.

Başa baş mücadeleye sahne olan ve 16-16’lık periyot skoruyla tamamlanan üçüncü çeyreğin ardından final periyotuna da 58-69 önde giren Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, ilk çeyrekte yakaladığı avantajı korumayı başardığı salondan 77-90 galip ayrılmasını bildi.

Bu sonuçla sezonun 19’uncu galibiyetini alan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, haftayı 46 puanla beşinci sırada tamamladı. Sezonun 17’nci yenilgisini alan Karşıyaka Çarşı Koleji ise 36 puanla 10’ncu sırada yer aldı.

ÖNE ÇIKAN İSİMLER

Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor’da 20’şer sayıya imza atan Zilan Gülsüm ve Kelley Lynn Cain, Körfezin Melekleri’nin en skorer oyuncuları olurken, 19 ribaund, Amerikalı oyuncuyu bir adım öne taşıdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here