U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda ikinci maçlar oynandı

0
323

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda ikinci gün geride kaldı. İlk maçta Fenerbahçe Beko’ya 39-86 yenilen Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, ikinci müsabakada da Türk Telekom’a 55-51 mağlup oldu.

Alparslan Türkeş Spor Salonu ve Kurtdereli Spor Salonu’nun ev sahipliği yaptığı U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası ikinci maçı için İhsan Tahir Zeybek, Eren Çapraz, Mert Ocaktan, Ahmed Arda Arkun ve İsmail Çanakçı ilk beşiyle Türk Telekom karşısına çıkan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, konuk ekibin Mert Kodaman ile bulduğu sayıyla start alan maçın ilk 5 dakikasını 6-7 önde tamamladı.

BÜYÜKŞEHİR KAÇTI, TÜRK TELEKOM KOVALADI

Periyotun ikinci bölümünde Alp Hıdıroğlu’nun sayılarıyla öne geçmeyi başaran Türk Telekom karşısında Mert Ocaktan’ın üçlüğünün ardından Yiğit Demirkol, İsmail Çanakçı ve Eren çapraz’ın sayılarıyla ilk çeyreği 11-17 önde tamamladı.

Mert Kodaman, Mehmet Emre Akbulut’un sayılarıyla ikinci periyota farkı 2’ye düşürerek başlayan Türk Telekom’a Eren Çapraz’ın sayılarıyla yanıt vererek, skoru 16-25’e getiren Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, devrenin son 5 dakikasına 18-27 önde girdi.

İki takımın da sayı üretmekte zorlandığı devrenin son bölümünde Mert Kodaman, Alp Hıdıroğlu ve Osman Kaan Alparslan ile üst üste sayılar bulan Türk Telekom, farkı 2’ye düşürdü. Burak Karan’ın kullandığı serbest atışlar, Balıkesir temsilcisinin soyunma odasına 27-31 önde girmesini sağladı.

TÜRK TELEKOM ÖNE GEÇTİ

Üçüncü çeyreğin başında Eren Çapraz’ın üçlüğü skoru 27-34 yaptı. Mert Kodaman ve Karan Şahin sayılarıyla farkı bir kez daha eriten Türk Telekom, 04:35’te Tan Meriç’in sayısıyla 37-36 öne geçti. Yağız Ali Çetinbaş ve Mert Kodaman ile sayılar bulmaya devam eden Türk Telekom, Osman Kaan Alparslan’ın isabetli atışının ardından son çeyreğe 46-36 üstünlükle girdi.

Final periyotuna Mert Ocaktan ve Eren Çapraz’ın sayılarıyla farkı 3’e düşürerek başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, son 5 dakikaya 49-43 geride girmekten kurtulamadı. Mert Ocaktan ile 02:41’de skoru 51-49’a getirip, farkı 2’ye düşüren Balıkesir temsilcisi, Karan Şahin ve Yağız Ali Çetinbaş’ın sayılarına engel olamayınca, salondan 55-51 mağlup ayrılırken, ikinci maçını da kaybetti. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here