BAÜN Beton Kano Takımı, Türkiye Şampiyonu

0
125

Balıkesir Üniversitesi İnşaat Mühendisleri ve Mimarlık öğrencileri Beton Kano Takımı’nda her yıl farklı ve orijinal tasarımlarla betondan olan kanolarını yapıp yarışmalara katılıyor.

Türkiye’nin en başarılı takımlarından olan BAUN Beton Kano Takımı, 2016 yılından bu tarafa İTÜ Mühendisliğe Hazırlık Kulübü’nün düzenlediği yarışmalara devamlı katılım gösteriyor.

Geçtiğimiz hafta sonu sportif hazırlıklarını Avlu’da gerçekleştiren ve bu yıl 7’ncisi düzenlenen İTÜ Beton Kano Yarışması 2022’de kanolarını sergileyen Balıkesir Üniversitesi Beton Kano Takımı, Türkiye birinciliği elde ederek iddialarını sürdürmeye devam ediyor.

ALMANYA’YA HAZIRLANIYORLAR

Takım ilerleyen günlerde Almanya’da düzenlenecek olan 18.Deutsche Beton Kanu Regatta’22 yarışmasına Türkiye’den ilk ve tek takım olarak katılım sağlayarak; gençlerimizin teknik bilgi, beceri ve sportif yeteneklerini uluslararası alanda sergileyecekler.

Bu süreçte onlara destekçi olan başta Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ve diğer tüm destekçilerine teşekkür ediyor. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here