Buz Adam Ali Eren Demirezen gençlerle online buluştu

0
297

Dünya Boks Organizasyonu (WBO) Avrupa Ağırsıklet Boks Şampiyonu, Buz Adam (Ice Man) olarak tanınan, Balıkesirli boksör Ali Eren Demirezen, ‘Karesi’de Gençlik Haftası’ etkinlikleri kapsamında gençlerle canlı yayında buluştu.

Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Instagram sosyal medya hesabında Ataberk Sezer’in moderatörlüğündeki canlı yayının konuğu olan Milli Boksör Ali Eren Demirezen, gençlerle söyleşide bir araya gelerek tecrübelerini paylaştı.

Gençlik Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşide Milli Boksör Demirezen, sporculara; spor yapmanın yararları, sporda başarının sırları, sporun insan hayatı ve kariyerine verdiği olumlu etki gibi konularda bilgi vererek, boksa nasıl başladığını, dünya şampiyonluğuna kadar uzanan başarı öyküsünü anlattı.

Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın torunları olarak her maça çıkarken, arkasında binlerce Balıkesirli’nin, Türkiye’nin olduğunu düşünerek Türk Bayrağını dalgalandırmak amacıyla ringe çıktığı belirten Ali Eren Demirezen; bu düşüncelerin kendisine güç verdiğini söyledi.

“Önünüze hedef koyun, hedeflerinizi büyük tutun, daha fazla okuyun ve daha fazla çalışın” diyerek gençlere tavsiyeler veren Buz Adam, bugüne kadar unutamadığı maçı, maça çıkmadan önceki hazırlıklarını ve örnek aldığı sporcuları anlattı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ise Balıkesir’in gururu Milli Boksör Ali Eren Demirezen’e teşekkür etti.

Vanlı yayın, yıl boyunca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen spor, gençlik ve yurt faaliyetleri ile yatırımlarının tanıtıldığı video ile son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here