Dünya Şampiyonası’na Harb-İş damgası

0
129

Bursa’da düzenlenen 3. Dünya Alpagut Şampiyonası’nda Genel Klasman Şampiyonu olan Türk Milli Takımı’nın başarısında önemli pay sahibi olan Harb-İşsporlu sporcular, sergiledikleri performans ve elde ettikleri derecelerle şampiyonaya damga vurdu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Alpagut Spor Kulübü Dernekleri Federasyonu’nun koordinasyonunda düzenlenen 3. Dünya Alpagut Şampiyonası, Bursa’da yapıldı.

Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’ndeki şampiyonada Türkiye, Rusya, Irak, Kazakistan, Özbekistan, Pakistan, Bangladeş, İran, Kırgızistan, Romanya, Hindistan, Yemen, Afganistan, Mısır, Filistin, Ukrayna ve Macaristan’dan gelen sporcular mücadele etti. Şampiyona, Minikler, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde gerçekleştirildi.

Açılış törenine; Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Fetih Yıldız, Dünya Alpagut Federasyon Başkanı Vasıf Namazov, Dünya Alpagut Federasyonu Asbaşkanı Emil Rahimov, Türkiye Alpagut Turan Federasyonu Başkanı Metin Karadeniz, KKTC Alpagut Federasyonu Başkanı Tolga Yücetaş, Türkiye Boks Federasyonu Asbaşkanı Fuat Alpaslan, Bakü Gençler ve Spor Baş İdare Başkanı Ragif Abbasov, Uluslararası Turan Oyunları Komitesi Başkanı ve Dünya Alpagut Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Farid Alizade ve Azerbaycan Alpagut Federasyonu Başkanı Gudret Nuriyev ile sporseverler katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Fetih Yıldız, “Sporda kazanan mutlaka vardır ancak başarı dostlukla olur, ülkeler arası birlik ve beraberlikle olur ve bunu en iyi gençlerimiz yapar. Birlik ile beraberliğin sağlanmasında gençlerin büyük etkisi var. Gençlerimizin her zaman yanında olmaya çalışıyoruz. Burslar vererek, spor, kültür ve sanat faaliyetleri ile gençlerimizin uğraşma alanlarını genişletiyoruz. Tüm sporculara başarılar diliyorum” dedi.

Türkiye Alpagut Turan Federasyon Başkanı Metin Karadeniz ise Alpagut’un Türklerin ilk uluslararası savaş sanatı olduğunu söyledi.

Alpagut’un, Türkiye’yi en iyi temsil edecek spor dallarından biri olduğunu kaydeden Türkiye Boks Federasyonu As Başkanı Fuat Alpaslan da sporculara seslenerek, “Allah hiçbir zaman emeklerinizi boşa çıkarmasın. Sizler kendi ülkelerinizden gelip, devletlerinizi bu sahalarda temsil ediyorsunuz. Hepiniz Bursa’mıza hoş geldiniz” diye konuştu.

Takım halinde 3. Dünya Alpagut Şampiyonası’nda Genel Klasman Şampiyonu olan Türk Milli Takımı’nın başarısı için ter döken, Antrenör Hüseyin Hançer nezaretindeki Harb-İşsporlu sporcular, şampiyonaya damga vurdu.

ÜÇ SİSTEMDE 25 MADALYA
  1. Dünya Alpagut Şampiyonası’nda ay-yıldızlı ekipte yer alan ve 18 Altın, 3 Gümüş, 4 de Bronz Madalya kazanan Harb-İşspor spocuları; Ayça, Gurshag ve Kacut sistemlerinde mücadele etti.
HANÇER: EMEĞİN KARŞILIĞI ALINMIŞTIR

Sporcularını tebrik eden Harb-İşspor antrenörü Hüseyin Hançer, “Bu turnuvanın Türkiye’de düzenlenmesini sağlayan Dünya Alpagut Federasyon Başkanı Vasıf Namazov ve Türkiye Alpagut Federasyonu Başkanı Metin Karadeniz’e, bu yolda bizlerden desteğini hiç esirgemeyen kulüp başkanımız Sezgin İzgi, Yönetim Kurulu ile velilerimize teşekkür ediyorum. Emeğin karşılığı alınmıştır. Aynı şekilde çalışmaya devam edeceğiz ve çalışan emek harcayan mutlaka karşılığını alacaktır” dedi. İrfan DUROĞLU

Harb-İşspor sporcularının 3. Dünya Alpagut Şampiyonası’nda elde ettiği dereceler:

14-15 Yaş Kategorisi:

Arda Hançer; Ayça ve Kacut sistemleri birincisi.

Duygu Güzel; Ayça Sistemi birincisi.

Fatman Naz Doğruöz; Ayça ve Gurshag sistemleri birncisi, Kacut Sistemi ikincisi.

12-13 Yaş Kategorisi:

Tahsin Uçar; Ayça ve Gurshag sistemleri birincisi.

Enes Özgür; Ayça Sistemi ikincisi.

Cennet Parlak; Gurshag Sistemi birincisi, Ayça Sistemi üçüncüsü.

10-11 Yaş Kategorisi:

Sevim Karanlıkoğlu; Ayça, Gurshag ve Kacut sistemleri birincisi.

Hümeyra Eylül Çakır; Ayça Sistemi birincisi.

Efe Aker; Ayça ve Gurshag sistemleri birincisi, Kacut Sistemi üçüncüsü.

Buğlem Beril Doğan; Ayça ve Gurshag sistemleri birincisi.

Hanife Düçer; Ayça Sistemi üçüncüsü.

Furkan Özgür; Ayça Sistemi ikincisi, Gurshag Sistemi üçüncüsü.

8-9 Yaş Kategorisi:

Zeynep Uçar; Ayça ve Gurshag sistemleri birincisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here