Dursunbey’de de yüzme bilmeyen kalmayacak

0
290

Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ile Dursunbey Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzu ve Gençlik Merkezi’nin yanındaki alanda yapımında sona gelinen halı saha ve oyun alanını yerinde inceledi.

Ardından Dursunbey Arama Kurtarma yetkilileriyle birlikte Dursunbey Yayla bölgesinde bulunan Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı tesisleri inceleyen İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Beden Eğitimi öğretmenleriyle istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Hem vücut gelişimi, hem de psikolojik olarak insan sağlığına birçok faydası bulunan yüzme sporunun öğretilerek sağlıklı bir nesil yetiştirilmesinin hedeflendiği ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesinin Dursunbey’de de hayata geçirilmesi için görüş alışverişinde bulunuldu.

Bu projenin en kısa zamanda Dursunbey Yüzme Havuzu’nda hayata geçirilmesi ile 7’den 77’ye tüm Dursunbeyliler yüzme öğrenecek.

Halı saha ve oyun parkuruyla Gençlik Merkezi’nin faaliyet alanı daha da genişlemiş, gençler ve çocuklar daha keyifli vakit geçirmeleri sağlanacak, ayrıca sporun tabana yayılması ve geniş kitlelere ulaşması açısından gerçekleştirilecek faaliyetler ile daha fazla gence ulaşma imkanı olacağı bekleniyor.

Amaçlarının, çocukların hem zihinsel, hem bedensel gelişimlerine katkı sağlamak, onlara hareket kazandırmak ve disipline etmek olduğunu belirten İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, çocukların spor tesislerini yakından görerek sporla tanışmaları erken yaşta spora başlamaları, boş zamanlarını verimli şekilde kullanmaları ve zararlı alışkanlıklardan korunmaları açısından tesislerin tüm Beden Eğitimi öğretmenleri ve öğrencilerinin hizmetinde olduğunu vurguladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun talimatlarıyla ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesinin Balıkesir’in farklı noktalarında olduğu gibi Dursunbeyde’de hayata geçirileceğini ifade eden Arıcıoğlu, destekleri dolayısıyla Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’a teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here