DOLAR 31,1462 % 0
EURO 33,8250 % 0
STERLIN 39,5223 % 0.03
FRANG 35,4579 % 0.11
ALTIN 2.032,82 % -0,01
BITCOIN 1.776.978 3.856
Yayınlanma Tarihi :

ERKEN GOLLER ZOR MAÇI KOLAYLAŞTIRDI

ERKEN GOLLER ZOR MAÇI KOLAYLAŞTIRDI

Haftanın kapanış maçın da ev sahibi kazanıp play-off iddiasını sürdürmek, Denizlispor’da 3 puan alıp düşme potasındaki takımların puan kaybettiği hafta da rahatlamak istiyordu. Top ilk yarıda bir o kaleye bir bu kaleye gidip geldi. İki takım da kazanmak istiyordu ancak defans güvenliklerini de ön plan da tutarak kontra atağa dayalı bir futbol oynadılar. Balıkesirspor Burak Çalık ve Otoo ile hızlı kanat bindirmeleri yaparken Denizlispor’da aynı şekilde Ziya ve Kappel’le rakibin üzerine kontra ataklarla geliyordu. Kırmızı-Beyazlılar maçın 8. Dakikasın da Otoo’nun kafa vuruşu ile 1-0 öne geçerken 18.dakika da ilk gölün sahibi Otoo sağ kanattan getirdiği topu ortaladı Abdülkadir topu filelere gönderince maçın başında daha ev sahibi takım için zor maç kolaylaştı. Denizlispor 41.dakika da stoper Cenk’in kafasından bulduğu golle umutlanırken Balıkesirspor ilk yarının sonların da gereksiz bir telaşlanma yaşadı. İlk yarı 2-1 Balıkesirspor lehine sonuçlandı.

İkinci yarıda Yeşil-Siyahlılar daha çok risk almak zorunda kalan takımdı. Oyunu rakip sahaya yıktılar bu arada rakibin kontra ataklarından da çekiniyorlardı. Denizlispor orta saha da ve ileride diğer maçlar da İsmail Aissati organizatörlüğünde kanatlar da Ziya ve Kappel ileride Mehmet Akyüz ortaklığı ile maçlarını kazanıyordu. Balıkesirspor teknik kadrosu rakibini iyi analiz edip  İsmail Aissati’yi ilk yarıda Doğa ile ikinci yarıda Doğa’nın yerine oyuna giren Furkan Çil tarafından iyi kontrol edilince rakibin genel oyun yapısı bozuldu. Bununla birlikte gelişen Denizlispor kontra atakların da kalesinde devleşen Vukoviç başarılı bir müsabaka çıkardı. Üç puanın kazanılmasın da önemli katkı sağladı.

İkinci yarının ortalarından itibaren daha çok gol arayan Denizlispor bunlara kontra ataklarla cevap veren Balıkesirspor’du orta sahalar hızlı geçildi, Balıkesirspor oyunu 1. ve 2. bölgede kilitleyince Denizlispor kanatlardan gelmeye başladı. Mehmet Akyüz, Ziya ve sonradan oyuna giren Barış Örücü ile de etkili oldular. Balıkesirspor defansı doğru alan daraltmaları ve adam markajları ile kanatlardan gelen rakip ataklar da doğru pozisyon alarak defans  kaleci Vukoviç’le çok iyi bir uyum sağlayarak rakibe gol fırsatı vermediler.

Balıkesirspor’da orta saha da Nizamettin’in oyunu iyi organize edip ileride ki arkadaşları Burak, Otoo ve Abdülkadir’i doğru yerde doğru toplarla buluşturarak oyunun kazanılmasın da önemli bir katkı sağladılar. Bu arada kaleci Vukoviç’in de çok iyi bir müsabaka çıkardığını söylemeden geçemeyiz. Denizlispor’da stoperler Cenk ve Taha Can orta saha da Hasan ileride de Ziya başarılı oyunları ile dikkat çektiler. Maçın sonun da ilk yarı da atılan gollerle Balıkesirspor müsabakayı 2-1 kazanıp puanını 45’e çıkararak play-off iddiasını son haftalara taşırken  33 puan da kalan Denizlispor kümede kalma mücadelesini son 4 hafta da netleştirmeye çalışacak.

Maçın hakemi Bülent Birincioğlu müsabakadaki yönetimi ile üst klasman’dan A klasmanına neden düştüğünü  herkese göstermiş oldu.

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP