Şampiyon Kurtdere

0
99

Karesi ve Altıeylül kırsal mahalleri arasında dostluk ve işbirliğini geliştirmek amacıyla düzenlenen Bahar Turnuvası’nın final müsabakasında Yakupköy’ü 10-2 mağlup etmeyi başaran Kurtdere, şampiyon oldu.

Karizma Spor Tesisleri’nin ev sahipliği yaptığı, Karesi ve Altıeylül kırsal mahallelerinden oluşan 17 takımın katılımıyla iki ayrı grupta oynanan Bahar Turnuvası final karşılaşmasıyla sona erdi.

Final mücadelesinin öncesinde oynana üçüncülük maçında İbirler’i 7-1 yenen Yeni İskender, turnuvayı üçüncü olarak tamamladı. Nefeslerin tutulduğu final karşılaşmasında Yakupköy’ü 10-2 mağlup eden Kurtdere ise Bahar Turnuvası’nın şampiyonu oldu.

Müsabakaların ardından düzenlenen törende; 20 golle Bahar Turnuvası’nın gol kralı olan İbirler’den Ümit Doğru, hediyesini Karizma Spor Tesisleri Sahibi Zekeriya Karakoç’un elinden aldı. Turnuvanın en centilmen takımı olan Reşadiye’nin kupasını Ak Parti Altıeylül İlçe Başkanı Ömer Munis verdi.

Turnuvayı dördüncü sırada tamamlayan İbirler’in kupasını Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Yahya Akduman, üçüncü olan Yeni İskender’in kupasını Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Muhsin Diker, final maçını kaybederek ikinci sırada yer alan Yakupköy’ün kupasını ise Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş takdim etti.

Bahar Turnuvası şampiyonluk kupasını Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin’in elinden alan Kurtdereli oyuncuların sevinci görülmeye değerdi. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here