Geleneksel sporcular tek çatı altında toplanacak

0
56

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları ve Geleneksel Okçuluk Federasyonu 1. Balıkesir İl İstişare Toplantısı Agiros Termal Hotel’de yapıldı. Toplantıda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Geleneksel Atlı Spor Dalları ve Geleneksel Okçuları tek çatı altında toplayacak hizmet binasının tanıtımı yapıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları ve Geleneksel Okçuluk Federasyonu 1. Balıkesir İl İstişare Toplantısı Agiros Termal Hotel’de yapıldı.

Toplantıya Türkiye Atlı Spor Dalları Federasyonu Başkanı Zübeyir Bekiroğlu, Federasyon Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Geleneksel Atlı Sporlar Balıkesir İl Temsilcisi Ziya Çakır, Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek, İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Serkan Akça, Bilgi İşlem Daire Başkanı İlker Şahin, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Taner Korkmaz ve Balıkesir il genelindeki geleneksel spor dalları kulüp temsilcileri ile sporcular katıldı.

Spor Kulüplerinin ve sporcuların yarışma öncesi, sırası ve sonrasında yaşadığı sorunların konuşularak çözüm arandığı toplantıda açılış konuşmasını yapan Geleneksel Atlı Sporlar Balıkesir İl Temsilcisi Ziya Çakır, bir güç birliği oluşturmak adına toplandıklarını söyledi ve katılan tüm kulüp yöneticisi ve sporculara teşekkür etti.

Atlı Spor Dalları Federasyon Başkanı Vekili Ekrem Yavaş ise; geleneksel sporları gün yüzüne çıkarmak, federasyon bünyesinde müsabaka kurulları belirlemek ve elde ettikleri başarıları Türkiye ve Dünya’ya göstermek istediklerini söyledi.

Yavaş, ayrıca Balıkesir’de Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği gibi Atlı Spor Müsabakaları Düzenleyen bir birlik kurmak ve Balıkesir’e bir merkez kazandırmak istediklerini söyledi.

Türkiye Atlı Spor Dalları Federasyonu Başkanı Zübeyir Bekiroğlu ise; yaptığı konuşmada misyonu olan çok büyük bir davayı taşıdıklarını belirtti.

Bekiroğlu, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yoğun bir teveccühü var geleneksel sporlarımıza Dünya Etnospor Konfederasyon Başkanımız Bilal Erdoğan’ın yoğun bir teveccühü ve gayreti var. Üzerimizde çok büyük bir misyonu ve çok büyük bir davayı aslında taşıyoruz, yaptığımız iş çok kıymetli. Geleneğimizi, geleceğe taşıma adına bir köprü vazifesi görüyoruz. Haliyle burada yorulmaktan, usanmaktan, bıkmaktan bu tür kelimeleri dudaktan çıkarmanın tam da vaktidir. İnşallah bu toplantımız hayırlara vesile olur. Burada yapacağımız istişareler, ortaya koyacağımız vizyon Balıkesir’in özellikle geleneksel sporlar merkezi olma yolunda atılmış bir adım olarak karşımızda duracaktır” dedi.

Toplantıda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Geleneksel Atlı Spor Dalları ve Geleneksel Okçulara Küçükbostancı Kırsal Mahallesi yakınlarında yapacağı projenin tanıtımı yapıldı. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here