Ödüller sahiplerini buldu

0
81

Türkiye’nin birçok ilinden gelen sporcuların Ayvalık’ın mavi sularında kıyasıya mücadele gösterdiği ve Ayvalık Yelken İhtisas Kulübü’nün ev sahipliğini yaptığı 2022-2023 TYF Yelken Ligi 1. Ayak ILCA Yarışları, gerçekleşen ödül töreni ile sona erdi.

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak’ın konuşmasıyla başlayan ödül törenine, Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Yahya Akduman, Ayvalık Yelken İhtisas Kulübü Başkanı Tolga Alpkökin, Ayvalık İlçe Emniyet Müdürü Fatih Tınaz, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Şükrü Balkan, TYF İcra ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  kulüp yöneticileri ve antrenörler katılım sağladı.

Başkan Akdurak, gerçekleştirdiği açılış konuşmasında, TYF Yelken Ligi 1. Ayak ILCA Yarışları’nın Ayvalık’da gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, değerli katkılarından dolayı emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini iletti.

Dereceye giren genç yelkenciler:

ILCA 7 Genel kategorisinde Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubeşi’nden Yiğit Yalçın Çitak birinci, Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubeşi’nden Berkay Abay ikinci, Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Umut Eyriparmak üçüncü oldu.

ILCA 7 Gençler kategorisinde Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Umut Eyriparmak birinciliği, Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nden Meriç Erdağlı ikinciliği, Fenerbahçe Spor Kulübü  Yelken Şubesi’nden Sinan Baytur ise üçüncülüğü elde etti.

ILCA 6 Genel kategorisinde Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubeşi’nden Nazlı Çağla Dönertaş birinci, Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Ecem Güzel ikinci, Yalıkavak Yelken Spor Kulübü’nden Fevzi Kurt üçüncü oldu.

ILCA 6 Gençler kategorisinde Yalıkavak Yelken Spor Kulübü’nden Fevzi Kurt birinciliği, İstanbul Yelken Kulübü’nden Bulut Çanakcı ikinciliği elde ederken Bulgaristan’dan yarışa katılan Diana Markova üçüncülüğü elde etti.

ILCA 6 Kadınlar kategorisinde Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubeşi’nden Nazlı Çağla Dönertaş birinci, Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Ecem Güzel ikinci, Bulgaristan’dan yarışa katılan Diana Markova üçüncü oldu.

ILCA 6 Genç Kadınlar kategorisinde Bulgaristan’dan yarışa katılan Diana Markova birinci, Büyükçekmece Yelken ve Su Sporları Kulübü’nden Bahar Alkan ikinci, Turgutreis Yelken Kulübü’nden Bilge Nur Yazıcı üçüncü oldu.

ILCA 4 Genel kategorisinde Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubeşi’nden Fahri Can Tatlıcan birinci, Ukrayna’dan yarışa katılım sağlayan Svishchov Dmytro ikinci, Heybeliada Su Spor Kulübü’nden Aras Aktaş üçüncü, Era Bodrum Yelken Spor Kulübü’nden Arya Can Polat dördüncü ve Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubeşi’nden Kerem Sungun beşinci oldu.

ILCA 4 Kızlar kategorisinde İstanbul’dan Ferdi olarak katılım sağlayan Asya Şakaklı birinci, Era Bodrum Yelken Spor Kulübü’nden Defne Ünaldı  ikinci, Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubeşi’nden Defne Koç ise üçüncü oldu.

ILCA 4 Junior kategorisinde Ukrayna’dan yarışa katılım sağlayan Svishchov Dmytro birinci, Heybeliada Su Spor Kulübü’nden Aras Aktaş ikinci, Era Bodrum Yelken Spor Kulübü’nden Arya Can Polat üçüncü oldu. (www.tyf.org.tr)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here