Yarım saatte bir düzine gol

0
441

Kadınlar 3. Lig 3. Grup 7. hafta mücadelesinde deplasmanda Sakarya Ankaspor’la karşılaşan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, müsabakanın ilk 30 dakikasında 12 gol attı. Bunun ardından ev sahibi takımın oyuncu sayısı, sakatlıklar gerekçesiyle 7’nin altına düştü ve müsabaka, hakem tarafından tatil edildi.

Sakarya Erenler Suni Çim Saha’da oynanan karşılaşmaya etkili başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, 9. dakikada Esra Solmaz’ın attığı golle perdeyi açtı. Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’da Ebru Aydın, 10, 16 ve 18. dakikalarda attığı gollerle farkı 4’e çıkardı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, 19. dakikada Ülkühan Köse’nin golüyle skoru 0-5 yaptı. Bu golden 1 dakika sonra Esra Solmaz, farkı 6’ya çıkardı. Müsabakanın 21 ve 23. dakikalarında Ülkühan Köse ile 2 gol daha bulan Balıkesir ekibi, farkı 8’e taşıdı.

Karşılaşmanın 26, 28 ve 29 dakikalarında sahneye çıkan Esra Solmaz, skoru 0-11 yaptı. Müsabakanın 30. dakikasında Açelya’nın golüyle skor, 0-12 oldu.

Farkın artmasının ardından ev sahibi takım oyuncularının yaşadığı sakatlıklar nedeniyle Sakarya Ankaspor sahada 6 kişi kaldı. Bunun üzerine karşılaşmanın hakemi Ertuğrul Kardeş, 34. dakikada müsabakayı tatil etti.

Karşılaşmayla ilgili nihai kararı verecek olan Türkiye Futbol Federasyonu’nun müsabakayı 0-12 olarak Balıkesir Büyükşehir Belediyespor lehine tescil etmesi bekleniyor. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here