Sporpark’da 55 sporcu kuşak heyecanı yaşadı

0
187

Balıkesir’de birçok branşta spor eğitimi vermeye başlayan Sporpark’da geçtiğimiz günlerde Taekwondo Kuşak Terfi Sınavı heyecanı yaşandı. Sınavlar sonunda 55 sporcu bir üst kuşağa terfi etti.

Verdiği hizmetlerle Balıkesir’in önemli spor merkezlerinden olan Sporpark’da Kıdemli Taekwondo Antrenörü olan Ali Türk, genç sporcuları geleceğe hazırlıyor. 6’ncı Dan Siyah Kuşak sahibi Ali Türk’ün taekwondo branşında 22 yıllık sporcu ve antrenörlük kariyeri bulunuyor. Aynı zamanda Balıkesir’in ilk ve tek Poomsea Milli Hakemi olarak da görev yapan Ali Türk, aynı zaman da Vücut Geliştirme Antrenörü olarak da görev yapıyor.
2-6 Yaş arası çocuklara hareket eğitimi ile oyun grupları çalışmalarının yapıldığı Sporpark’da cimnastik, yüzme ve taekwondo eğitimi de veriliyor. Sporpark, daha büyük yaş gruplarına yönelik olarak da pilates, zumba, workout, crossfit, taekwondo ve yakın savunma teknikleri eğitimiyle spor yapmak isteyen Balıkesirli’lerin tercihi oluyor.
Tüm bu çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken Sporpark’da taekwondo eğitimi alan genç sporcular, geçtiğimiz günlerde ter döktükleri kuşak sınavında terfi heyecanı yaşadı. Türkiye Taekwondo Federasyonu talimatlarına uygun olarak yapılan Kuşak Terfi Sınavı Komisyonu’nda Ali Türk’ün yanı sıra İsmail Kökçü, Ali İlgün, Fatih Han Yakıt, Mustafa Özden ve Orhan Atila yer aldı.

55 SPORCU HEYECAN YAŞADI

Tecrübeli sınav komisyonu karşısında tatamiye çıkan ve heyecanları yüzüne yansıyan olan 55 sporcu, gayet başarılı olarak bir üst kuşağa terfi etmeye hak kazandı.
Yapılan bu sınava iyi hazırlandıklarını ifade eden Kulüp Antrenörü Ali Türk, “Bu sınavda bizi yalnız bırakmayan değerli velilerimize bizi onurlandıran, komisyonda bulunan hocalarımıza çok teşekkür ederiz. Kıymetli sporcularımızı da can-ı gönülden tebrik ederiz” dedi.

TÜRK: DEVAM EDECEĞİZ

Türk sporuna başarılı sporcular kazandırmaya devam edeceklerini belirten Ali Türk, “Birlikte çıktığımız bu başarı yolunda daha nice şampiyonluklara imza atmaya, büyük bir azimle durmadan yorulmadan hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here