Susurluk’ta belediyeden tarım seferberliği

0
39

Korona virüs salgınıyla tarımsal üretimin önem kazanmasıyla birlikte Susurluk Belediyesi, atıl durumda olan belediye arazilerinde ekim çalışmalarına başladı.

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Balıklıdere Mahallesinde başlayan tarla düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Balıklıdere Mahallesinde 25 yıldır kullanılmayan kıraç araziyi kullanılabilir hale getirerek ekim çalışmalarına başladıklarını, boş bulunan tarıma uygun belediye arazilerinde bundan sonra da belediye olarak ekim çalışmaları yapılacağını söyledi.

Başkan Güney “Korona virüs, tarım alanında yerli üretimin geleceğimiz açısından ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Kimseye muhtaç kalmamak için kendi kendimize yeten ülke olmak zorundayız. Bugün bölgemizde yetişen çok lezzetli kuru fasulye, mısır, ayçiçeği ile yerli tohumdan fide elde ettiğimiz domates, biber, patlıcan yetiştirmek için gayret ediyoruz. Amacımız milli yerli tohumumuzu üreterek çiftçilerimize dağıtmak ve bu yerli üretimi Susurluk’ta geliştirmektir. Açlıkla, kıtlıkla mücadelede Susurluk Belediyesi olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız” diye konuştu. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here