SYAL’de mezuniyet sevinci

0
119

Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde okul birincisi Batuhan Atalay, okul ikincisi Melek İlayda Barut  ve okul üçüncüsü Reyhan Soyluya ödül ve diplomaları düzenlenen törenle verildi.

Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde (SYAL) Covid 19 pandemi tedbirleri çerçevesinde önlemler alınarak düzenlenen sembolik mezuniyet töreni ile dereceye giren öğrencilere diploma ve hediyeleri verildi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, Karesi Belediyesi Başkan Vekili Muhittin Diker ve Şaban Akkol, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü ve Yırcalı Ailesini temsilen Atilla Ağabeyoğlu katıldığı törende Okul Müdürü Ali Duran öğrenci ve velilere seslendi.

Duran, kendilerini yalnız bırakmayan öğretmen ve misafirlere teşekkür ederek, dereceye giren öğrencilerini ve ailelerini kutladı. Duran, “Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nden mezun olarak hayata ilk adımlarınızı atıyorsunuz, eğitim sürecinde sizlerle hep gurur duyduk. Bundan sonra da SYAL ailesinin birer üyesi olarak sizlerle gurur duymaya devam edeceğiz. Hayatta bazen düşeceksiniz, üzüleceksiniz. Ancak sabırlı, inançlı, ve dürüst olduğunuz sürece her zaman ayakta kalmaya devam edeceksiniz. Arkanızda her zaman güçlü bir aile olduğunu unutmayınız” dedi.

Konuşmasında Yırcalı Ailesine de ayrıca parantez açan Ali Duran, aynı zamanda bir eğitim gönüllüsü olan Rona Yırcalı’nın her zaman yanlarında olduğunu, maddi ve manevi desteklerini hiçbir zaman esirgemediğini söyleyerek, yeni SYAL’in yapımını üstlenen Yırcalı Ailesine öğrenci ve veliler adına bir kez daha teşekkürlerini ifade etti.

Okul Müdürü Ali Duran konuşmasının devamında, Müdür Yardımcıları  Mahir Yıldız ve Hatice Şerefhanoğlu’nun özverili ekip çalışmalarıyla beraber güçlü eğitim kadrosu ile gelecekte daha güzel başarılara ulaşacaklarına inandığını belirterek, SYAL’in Balıkesir eğitiminin lokomotifi olmaya devam edeceğini belirtti.

Dereceye giren okul birincisi Batuhan Atalay, ikincisi Melek İlayda Barut  ve üçüncüsü Reyhan Soylu’ya ödül ve diplomaları verildi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here