Taraftar istedi, şehir sahip çıktı

0
31

Ekonomik açıdan zor günler geçiren TFF 1. Lig ekiplerinden Ekol Hastanesi Balıkesirspor, forma gecesi düzenledi. ‘Onunla Omuz Omuza’ sloganıyla düzenlenen ve canlı yayınlanan organizasyona salonda bulunanların yanı sıra telefonla katılan kırmızı-beyaz sevdalıları, 17 bin 82 forma alarak Balkes’e destek oldu.

Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen forma gecesinin açılış konuşmasını yapan Ekol Hastanesi Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı, yaşanan sıkıntıları özetleyerek, kulübe yardım eden ve destek olacak herkese teşekkür etti.

Program boyunca mikrofonu elinden düşürmeyen Dağlı, her bir forma bağışı için yoğun çaba sarf ederken, görüşmeler esnasında yaptıkları tezahüratlarla destekçilerin daha fazla forma almasında önemli rol oynayan 10KolikleR de gecenin baş kahramanları arasında yer aldı.

AÇILIŞ EKOL HASTANESİ’NDEN

Programa ilk olarak telefonla bağlanan Ekol Hastanesi sahibi Mehmet Baz, 200 forma bağışlayarak gecenin açılışını yaptı.

YÜCEL YILMAZ’DAN 2 BİN FORMA

Forma bedelinin 100 Lira olarak duyurulduğu gecede Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz 2 bin, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı 500, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan 500 forma ile destek verirken, Kepsut, Dursunbey, İvrindi, Sındırgı, Ayvalık, Bandırma ve Marmara Adalar belediye başkanları da 200’er forma ile kampanyaya katıldı.

SADECE AKIN KATILDI

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Balıkesir’i temsil eden 9 milletvekilinden sadece CHP’li Ahmet Akın, geceye katılarak Balkes’in banka hesaplarına bağış yapacağını açıkladı. Diğer milletvekillerine ayrılan koltuklar boş kalırken, telefonla bile olsa canlı yayına bağlanmamaları soru işaretleri doğurdu.

ESKİ BAŞKANLARDAN VEFA

Canlı yayına bağlanan eski başkanlardan Remzi Boncuk, o dönemden kalan 200 bin lira alacağını bağışlamasının yanı sıra 100 forma ile de kampanyaya katılacağını açıkladı. Önceki dönem kulüp başkanı olarak görev yapan Mustafa Bahçeci de 500 forma taahhüt etti.

Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Yırcalı Şirketler Grubu Başkanı Rona Yırcalı, Balkes Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Levent Gezen, Levent Tellioğlu, Sinan Ergüven gibi birçok iş adamı yaptıkları bağışlarla kırmızı-beyazlı kulübe destek olurken, siyasi parti temsilcileri de kampanyaya katıldı.

REKLAMLAR YAKIŞMADI

Başkan Kadir Dağlı’nın mikrofon uzattığı İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna konuşmasını yaparken, reklam giren yayıncı kuruluşun, programa telefonla bağlanan CHP İl Başkanı Serkan Sarı konuşurken de aynı tavrı sergilemesi, gecenin anlam ve önemine yakışmadı.

MAVİ ŞİMŞEKLER’DEN DESTEK

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak’ın lacivert-mavili kulübün kuruluş yılı olan 1940’a atfen 61 forma daha ilave ederek, 2 bin 1 formayla verdiği destek, kırmızı-beyazlı taraftarlardan alkış aldı.

TEKNİK ADAMLAR DA KATILDI

Şehir dışında olduğu için programa telefonla bağlanan Ekol Hastanesi Balıkesirspor Teknik Sorumlusu Yusuf Şimşek, Başkan Dağlı’nın uygun göreceği bağışı yapacağını açıkladı. Önceki yıllarda kırmızı-beyazlı kulüpte teknik adam olarak görev yapan Can Cangök, İsmail Ertekin ve Eren Koç da kampanyaya destek veren isimler arasına katıldı.

OYUNCULAR GERİ DURMADI

Ekol Hastanesi Balıkesirspor kadrosunda yer alan oyuncular da kulübün kuruluş yılı olan 1966’ya uygun olarak bin 966 forma ile destek verdi.

İLKAY, OLCAN VE TOMİ’DEN BİNER FORMA

Futbol hayatını Manchester City’de sürdüren Dursunbeyli oyuncu İlkay Gündoğan’ın babası İrfan Gündoğan’ın yanı sıra futbol kariyerine Ekol Hastanesi Balıkesirspor’da başlayan Olcan Adın ve devre arasında takımdan ayrılan Tomislav Glumac da biner forma ile vefa örneği gösterdi.

Önceki yıllarda kırmızı-beyazlı formayı giyen oyunculardan Ali Öztürk, Muhammed Reis ve Burak Çalık gibi devre arasında Samsunspor’a giden İbrahim Halil Çolak da kampanyaya katıldı.

ALTYAPI VE PERSONEL DE KATILDI

Ekol Hastanesi Balıkesirspor altyapı takımlarında görev yapan teknik adamlar ve kulübün eski ve yeni idari personellerinin de alacaklarından birer maaş bağışladığı programın sonunda, taraftarların da katkısıyla 17 bin 82 forma rakamına ulaşıldı. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here