Tasavvuf Müziği Topluluğu ilk konserini verdi

0
65

Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu, ‘Yunus Emre’den İlahiler Aşka Düşen Pervaneyim’ adlı programla ilk konserini verdi.

Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, eğitim-öğretim bilimsel çalışmalar ve yayınlarının yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerle de adını duyuruyor.

Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu, 2021 yılının ‘Yunus Emre Yılı’ olması münasebetiyle ‘Yunus Emre’den İlahiler Aşka Düşen Pervaneyim’ adlı programla ilk konserini verdi. İlahiyat Fakültesinin çeşitli sınıflarında eğitim gören öğrencilerden oluşan Balıkesir İlahiyat Fakültesi Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu’nun Balıkesir Üniversitesi Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın konferans salonundaki konsere, öğretim üyeleri ve öğrenciler büyük ilgi gösterdi.  Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bayyiğit, “Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültemiz, kuruluşundan beri çok sayıda sempozyum, çalıştay, konferans gibi bilimsel etkinlikler yaptı. Şu an uluslararası taranan Balıkesir İlahiyat Dergisini çıkarmaktadır. Yine Türkiye’de bir ilk olan Manevi-Psikolojik Danışmanlık Uygulama ve Araştırma Merkezini kurarak önemli çalışmalara imza attı.

Bu çalışmalarımıza bir yenisini daha ekledik; Balıkesir İlahiyat Fakültesi Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu. İki yıl önce kurduğumuz fakat pandemi sebebiyle çalışmalarına ara veren topluluğumuz, bu ilk konseri ile güzel bir başlangıç yapmış oldu. Balıkesir’imize hayırlı olsun. İnşallah halka yönelik programlarımız da en kısa zamanda başlayacak. Başta topluluğumuzun yöneticisi Öğr.Gör. Şemsettin Çoban olmak üzere koroda görev yapan öğrencilerimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here