TBF Başkanı Türkoğlu: Çıkış olacak

0
20

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri B Grubu’nda Belarus ve Büyük Britanya ile karşılaşacak A Erkek Milli Takımımız, müsabakalar öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen medya gününe Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Başkanvekili Ömer Onan, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri, TBF Genel Sekreteri Emin Balcı, TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, TBF yetkilileri ve basın mensupları katıldı.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Öncelikle milli takımımızı yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Verdiğiniz destek, sporcularımızı moral anlamında olumlu yönde etkiliyor. Milli takımlar, Türkiye Basketbol Federasyonu olarak bizim en çok önemsediğimiz ve en çok sorumluluk üstlendiğimiz konulardan bir tanesi. Kadınlarda iki galibiyetle iyi bir başlangıç yaptık. Önümüzdeki süreçte A Erkek Milli Takımımız Belarus ve Büyük Britanya ile karşılaşacak. İki galibiyetle milli takımlar düzeyinde istediğimiz çıkış olacak. Tüm ekibimize, başantrenörümüze ve sporcularımıza teşekkür ediyorum. Bu maçlarda şans bulan arkadaşlarımız formanın anlamını ve değerini, istekleriyle her fırsatta göstereceklerdir. Yönetim olarak hepsine başarılar diliyoruz. Biz onların sadece basketbola konsantre olmalarını sağlıyoruz. Gerisi arkadaşlarda… Onlar da formanın ne kadar değerli olduğunun bilincindeler. İki maçı da kazasız atlatıp hepimizi mutlu edeceklerdir. Tekrardan sizlere milli takımı yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyoruz.”

A Erkek Milli Takım Menajeri Muratcan Güler de “FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri için toplandık. İki çok önemli karşılaşma oynayacağız. Deplasmandaki Belarus maçından sonra Büyük Britanya ile karşılaşacağız. Seyirci desteğiyle, dolu tribünlere karşı maçımızı oynamak istiyoruz. FIBA ile EuroLeague’in çatışmasından dolayı geniş kadro kurmakta sıkıntı yaşıyoruz. Ama biz oynayacağımız bu iki karşılaşmayı kazanacağımıza inanıyoruz. Burada başta Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko’ya teşekkür ediyoruz. Onlar bizlere çok yardımcı oldular. Birer oyuncu, kendi aralarında EuroLeague’de oynayacakları müsabakadan dolayı Belarus’a gelemeyecekler. Ancak Büyük Britanya maçına tam kadro çıkmayı hedefliyoruz. Tüm taraftarlarımızı Sinan Erdem Spor Salonu’na bekliyoruz. Pandemi sürecinden dolayı spora bir özlem var. Deplasmanda Belarus’u yendikten sonra Büyük Britanya’yı da geçerek elemelere iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here