Tek adamlıkla, damatla bu iş olmuyor!

0
175

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Bandırma’da İlçe Başkanı Hüseyin Bahar ve Belediye Başkanı Tolga Tosun’la basın toplantısı düzenlerken, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krize dikkat çekti. Türkiye ile birlikte Balıkesir ve Güney Marmara’nın gündemindeki konuları değerlendirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden alınması gerektiğini vurgulayan CHP Milletvekili Ahmet Akın, Ak Parti’nin kibirden gözlerinin bağlandığını ileri sürdü.

Akın, “Tek adamlıkla bu iş olmuyor. Millet gördü. Damadını paranın başına getirmekle bu iş olmuyor. Asıl 51 milyar dolar borçla enerjiyi bırakan damat, görevden alınmalı. Sayın Bakan çıkıp ‘her şey iyiye gidecek’ diyor ama her konuştuğunda Türkiye batıyor. Damat bakanın derhal görevden alınması gerekiyor. Dünyada algımız çok kötü” dedi.

“Gerçek anlamda milletin derdinden anlamayanları millet aşağı çekiyor” diyen Akın sözlerini şöyle sürdürdü: “İnsanların konuşmamasını sağlayarak bir korku devleti yarattılar. Sonuna kadar milletimizle birlikte hareket edeceğiz. Bu karneyi biz Enerji Bakanlığı döneminden çok iyi tanıyoruz. Ak Parti’de kibir gözleri bağlamış. O koltuklarda oturanlara sesleniyorum o koltuklar babanızın değil, milletin, büyük Atatürk’ün size emaneti. Enerjiyi borçla bırakan birinin maliyenin başına getirilmesi manidardır. Bunun bedelini gençlerimiz, halkımız ödüyor. Beceriksizliklerle dolu bir yıl geçirdik.” (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here