Cumhuriyet’te bilim fuarı

0
1141

Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı. Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, 4 Matematik, 2 Türkçe, 9 Fen Bilimleri, 2 Bilişim Teknoloji, 3 Teknoloji ve Tasarım alanında olmak üzere 20 projenin sergilendiği Bilim Fuarını gezerek öğrencilerden projeleri hakkında bilgi aldı.

Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışını İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız yaptı. Matematik alanında 4, Türkçe alanında 2, Fen Bilimleri alanında 9, Bilişim Teknoloji alanında 2, Teknoloji ve Tasarım alanında 3 olmak üzere 20 projenin sergilendiği Bilim Fuarının açılışına Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, idareci, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Bilim fuarında stantları tek tek ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, “Cumhuriyet Ortaokulumuz tarafından 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları kapsamında düzenlenen bu güzel etkinlikte sizlerle birlikte olduğum için çok mutluyum. BENGİ projesi ile en büyük hedefimiz; milli-manevi değerlerine bağlı, kendisi ve çevresiyle barışık, doğayı ve insanları seven, teknolojiyi en üst seviyelerde kullanabilen nesiller yetiştirebilmekti. Ektiğimiz tohumların filizlendiğini görmek bizler için bir mutluluk vesilesi. Her biri birbirinden değerli proje ve çalışmaları nedeniyle öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerini tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyorum” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here