Hibrit festivali Toyota Plaza Altan’da

0
1355

En geniş ürün gamı ile tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hibrit teknolojisini geniş kitlelere yakından tanıtmak isteyen Toyota, bu teknoloji ile ilgili bilgileri paylaşmak amacıyla düzenlediği ‘Toyota Hibrit Festivali’ için 27-28 Ağustos tarihlerinde Balıkesir’de olacak.

Balıkesir Toyota Plaza Altan’da gerçekleştirilecek festival kapsamında Toyota’nın C-HR Hybrid, Yaris Hybrid, RAV4 Hybrid, Auris Hybrid, Auris TS Hybrid ve Prius modelleri sergilenecek ve ziyaretçilere detaylı bilgiler aktarılacak. Toyota Plaza Altan’daki etkinliğe katılanlar bu modellerle test sürüşleri de gerçekleştirilecek.

Hibrit bataryası ile çalışan elektrik motor ve benzin ile çalışan motorun uyum içerisinde kullanıldığı hibrit teknolojisini kısa ve orta vadede çözüm olarak gören Toyota, öncüsü olduğu bu teknolojinin Türkiye’de de çok daha bilinir olmasını sağlamak amacıyla 2017’yi ‘Toyota Hibrit Yılı’ olarak ilan etmişti.

42 il ve 55 noktada düzenlenecek olan Toyota Hibrit Festivali’nin bir durağı Toyota Plaza Altan olacak. Hibrit teknolojisi ile ilgili bilgileri paylaşmak amacıyla düzenlenecek Toyota Hibrit Festivali, 17 Şubat 2018 tarihinde İstanbul’da sona erecek.

Toyota Hibrit Festivali etkinliği için 27-28 Ağustos tarihlerinde Balıkesir Toyota Plaza Altan’a gelecekler, Toyota’nın hibrit ürün gamı ile test sürüşü yaparak bu gelişmiş teknolojiyi daha yakından tanıma fırsatını bulacak. Bunun yanı sıra, daha önce İstanbul Autoshow Fuarı’nda tanıtılan robotları ve sevimli kahramanları ile çocuklar da Toyota Hibrit Festivali’ndeki showlarla eğlenceli dakikalar yaşayacak.

DÜNYA HİBRİTE DÖNÜYOR, SIRA TÜRKİYE’DE

Bugün dünya üzerinde 10,5 milyonu aşan hibrit trafikte bulunuyor. ÖTV düzenlemesiyle hibrit araçlar, artık Türkiye’de de daha erişilebilir fiyat seviyesinde satışa sunuluyor.

Bu düzenleme ile Türkiye üretimi olan hibrit araçlar daha da rekabetçi  olacak. Geleceğin teknolojisi olarak kabul edilen hibrit araçların trafikte sayılarının zaman içerisinde artması da bekleniyor. Daha çok konvansiyonel dizel ve benzinli araçların satışının azalacağını ve tercihin zamanla hibrite yöneleceğini tahmin ediliyor. Alkan ENGİN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here