Yediiklim Kolejinden robotik ve bilim festivali

0
1190

Balıkesir’de ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin öğretim gördüğü Yediiklim Koleji’nde her yıl düzenlenen ‘Robot Yarışları ve Bilim Festivali’ bu yıl da yoğun ilgi gördü.

Robotik Yarışması ve Bilim Festivali’nin açılışı Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Ali Şahin, okul kurucularından Bekir Yılmaz ve Hüseyin Çalık ve bir gurup öğrenci ile birlikte yapıldı.

Okul konferans salonunda düzenlenen robot yarışı nefesleri kesti. Yarışmaya Yediiklim Koleji, Şehit Turgut Solak Fen Lisesi, Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi, Yüzüncü Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sındırgı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Albay Tayyar Nuran Oğuz İlkokulu öğrencileri katıldı.

Kategoride çizgi izleyen robot, mini sumo robot ve labirent çözen robot yarışlarında öğrenciler kendi hazırladıkları robotlarla yarıştı. Birinci olan takımlara okul kurucularından bilgisayar mühendisi Çağrı Yılmaz tarafından plaket verildi.

Bilim Festivali’nde ise öğrenciler okulun spor salonunda Fen Bilgisi Öğretmenleri Taylan Özgür Oral ve Bengisu Abacı rehberliğinde yaptıkları bilim çalışmalarını sergiledi. Öğrenci velileri ve protokol tarafından tek tek gezilen stantlar çok beğenildi ve yoğun ilgi gördü.

Yediilklim Koleji’nde yapılan bilim çalışmalarının ve robot yarışmalarının çalışmaları genç yetenekleri ortaya çıkarmasından hareketle bu çalışmaların her yıl düzenleneceği belirtildi.

Emekli eğitimci olan okul kurucularından Bekir Yılmaz ve Hüseyin Çalık, “Okulumuzda bilim festivali çalışmalarına, yabancı dil eğitimine, fen bilimleri çalışmalarına, kodlama ve robotik çalışmalarına, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere çok önem veriyoruz” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here