Termal uygulama otelinin 14. 5 milyon liralık ödeneği çıktı

0
202

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, Türkiye’de ilk kez yapılacak olan Termal Uygulama Oteli için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 14 milyon 599 bin liralık ödeneğin çıktığını bildirdi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili, Adalet Komisyonu Katip Üyesi ve KEFEK Komisyonu Üyesi Belgin Uygur, Termal Uygulama Oteli’nin çok kapsamlı bir proje olduğunu; hem turizm, hem eğitim hem de istihdam alanı olarak bölgeye büyük bir yatırım olacağını söyledi.

Milletvekili Uygur, “Bu yılın başında Bigadiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bağlı olarak bir Termal Uygulama Oteli yapılması hususunda girişimlerimiz olmuştu. Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Mahmut Özer’e konuyla ilgili yaptığımız ziyaretlerin sonucunda; Termal Uygulama Oteli 2020 yılı yatırım programına alınmış ve hummalı bir çalışmanın ardından Uygulama Otelimizin projesi de tamamlanmıştı. Bugün ise Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 14 milyon 599 bin liralık ödenek çıktığının müjdesini hemşehrilerimle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

“TÜRKİYE’DE İLK OLACAK”

Uygur, Termal Uygulama Oteli’nin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Bigadiç Belediyesi’nin tahsis ettiği arsa üzerine yapılacağını söyledi. “Türkiye’de ilk olacak bu önemli yatırımı yakından takip ediyorum. Projesi tamamlanan Uygulama Oteli son derece kapsamlı bir altyapıya sahip.  Projemiz için zemin etüdü de tamamlandı. Otelimizin çevre düzenlemesini ve havuzlarını yapacak olan Bigadiç Belediyemiz, termal havuzlar için termal su getirilmesini de sağlayacak. En kısa sürede ihalesinin yapılarak tamamlanmasını ve hemşehrilerimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz.

Termal Uygulama Oteli 10 bin metrekare alan içerisinde yer alacak. İçerisinde kongre amaçlı salonlar, termal alanlar, sosyal tesisler, termal ve yüzme havuzları bulunacak. 150 yatak kapasiteli Uygulama Otelinde, büyük çapta ve ulusal düzeyde etkinliklerin yapılabilmesi için 700 kişilik çok amaçlı salon ve 200 kişilik toplantı salonları yer alacak. Termal alanların içerisinde birçok spor etkinliğinin yapılmasına imkan verecek spor alanları olacak. Yetişkin ve çocuk havuzları da yine tesisin içinde yer alacak. Termal Uygulama Otelimiz, Sağlık ve Termal Turizm hizmeti yanında Kongre Turizmi hizmeti de verecek. Bu hem Bigadiç ilçemiz hem de şehrimiz için çok büyük bir turizm potansiyeli anlamına gelmektedir. Balıkesir’imize ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here