Termal ve sağlığa Balıkesir damgası

0
273

Balıkesir, Sivas’ta yapılan ‘3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi’nde ilgi odağı oldu. 2019’da 4’ncüsü yapılacak ‘Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi’ne Balıkesir ev sahipliği yapacak.

‘3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi’, 5 kıta ve 52 ülkeden katılımcılarla Sivas Valiliği ve Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi koordinasyonunda Sivas’ta yapıldı.

27-30 Eylül tarihinde gerçekleştirilen ve 256 alım heyetinin davet edildiği zirveye termal alanında önemli çalışmalara imza atan bilim adamları katıldı.

Organizasyon kapsamında katılımcılar, gerçekleştirilen teknik geziler ile Sivas’ın sağlık turizmi olanaklarını yerinde görme fırsatı buldu. Cumhuriyet Üniversitesi’nde termal ve sağlık turizmi tanıtım filminin gösterimi ile başlayan zirve termal ve sağlık kuruluşlarının tanıtım sunumları, akademik bildiri sunumları ve yüz yüze görüşmelerle devam etti.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) uzmanları H. Kerem Öner ve Onur Atılgan, açılan Balıkesir stant alanında yabancı katılımcılara Balıkesir’in termal potansiyeli ve turizm yatırım olanakları hakkında bilgi verdi.

8 termal turizm merkezi ile Türkiye’nin en fazla termal turizm merkezine sahip ili olan Balıkesir, yabancı heyetler tarafından yoğun ilgi gördü. Zirvenin son oturumunda konuşan Balıkesir Yatırım Destek Ofisi uzmanı Onur Atılgan, ‘Balıkesir’de Termal Turizm Potansiyeli ve Fırsatlar’ konulu sunum yaptı. Oturumların ardından düzenlenen gala yemeğinde Balıkesir, bir sonraki yıl için Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi etkinliğini Sivas’tan devraldı. Alınan karar neticesinde 4. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi’nin gelecek yıl Eylül ayı içerisinde Balıkesir’de gerçekleştirilecek. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here