“Teşvik kaybımızı giderin”

0
78

CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, Balıkesir’in teşvik paketinde 3. bölge illeri arasından 2. bölge iler arasına alınmasıyla bir çok yatırımın Balıkesir’den kaçacağını söyledi. Şahin, “İktidarın 5 vekili bana laf yetiştiriyor, laf yetiştireceğinize Balıkesir’in teşvikteki kaybını giderin” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir  Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, HABERCİ’yi ziyaret etti, HABERCİ Genel Müdürü Orhan Köken ve Genel Yayın  Yönetmeni Mahmut Acaröz’e gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

İktidarın 5 vekilini Balıkesir’e gelecek proje ödenekleri konusunda yetersiz kalmakla suçlayan CHP’li Şahin, “Beş iktidar vekili Ankara’da yetersiz kalmıştır. Başka iller hastane proje yatırım bedellerinin yarısını alırken, Balıkesir’e 2 bin lira ödenek ayrılıyor. Balıkesir yatırım teşviklerinde lig düşürülüyor siz ne yaptınız?” dedi.

Çanakkale’deki çiftçiler tohum desteği alırken; Balıkesir çiftçisinin bu desteklemelerden yararlanamadığını anlatan Milletvekili Şahin, “Erzincan Devlet Hastanesi yapımı için ayrılan ödeneğin yarısı bu ile aktarılıyor ama Balıkesir Devlet Hastanesi ek binası için 240 milyon liralık yatırım öngörülüyor. Gelen para 2 bin lira. Siz bana laf yetiştireceğinize önce Balıkesir’e ayrılan bu ödeneği getirin” dedi.

“BİR ÜYEMİZİ BİLE KAYBETMEK İSTEMİYORUZ”

Şahin, CHP’nin iktidara gelmek için çalışmalarını sürdürdüğüne dikkat çekerek, “İktidara yürürken bir üyemizi bile kaybetmek istemiyoruz. Muharrem İnce, bizim Cumhurbaşkanı adaylığımızı yapmış bir isim.  Kendisi de partimizi iktidara taşımak için çalışacaktır” diye konuştu. Şahin, idam tartışmalarıyla ilgili olarak da AB müzakerelerinin başlayabilmesi için idamın kaldırıldığını kaydederek “Biz idam cezasına karşıyız. İktidar gündemi değiştirmek için bunu ortaya atıyor” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here