TEV 52 yaşında 

0
102

Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV) 52’nci kuruluş yıldönümü, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen törenle kutlandı. Kutlamaların onur konuğu Türk sinemasının usta oyuncusu ve ‘Sultan’ı Türkan Şoray oldu. Törende konuşan TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı  2018 yılında en yüksek bağışçıya ulaşıldığını belirtti.

TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, şunları söyledi: “TEV ailemizin bir yürek olup hayata geçirdiği özverili çalışmalarıyla vakıf sonuçlarında yepyeni mertebelere çıktığımız mucizevi bir yılı ve köklü tarihimizde, tam 52 yılı geride bıraktık. 250 bine yaklaşan burs sayımız ve siz değerli bağışçılarımızla TEV, bugün Türkiye’nin eğitim vakfı. 2018’de vizyonumuz çerçevesinde hedeflerimize ulaşmak için azami güçle çalıştık. Gerek iletişimi gerek ayırdığımız kaynakları bakımından etkin çalışılan, vakıf tarihine geçecek başarılara imza attığımız bir yıl oldu. Elde ettiğimiz rekor bağışlar ve sonuçlarla çalışmalarımızın karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyoruz.

2018’in ilk aylarında hayata geçirdiğimiz ‘Bir Dünya Çiçek’ projemizle mutlu günlerin gençlerimiz için bir kaynak yaratma vesilesi olması için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bağışçılarımızın en çok okuduğu gazetelerde verdiğimiz ilanlar 2018’de en etkili iletişim adımlarından biri oldu. Vasiyet-hibe konusunda önemli geri dönüşler aldık. 80 hibe ve vasiyet bağışçısıyla vakıf tarihinde en yüksek bağışçı adedine ulaşıldı. 29 Nisan’da Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’nde ‘Bir Dünya Çiçek’ projemizle sivil toplum kuruluşları kategorisinde finale kalarak ödül aldık.” Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here