TEV’den hayırseverlere çağrı: Korona kahramanlarının çocuklarına umut olun

0
100

Türk Eğitim Vakfı, yardımlaşma, dayanışma ve birlikteliğin değerini oldukça yoğun hissettiğimiz en özel günlerden olan Kurban Bayramı’nda çocukların ‘Nerede o eski bayramlar’ demesin, eğitim fırsatlarını kaybetmesin diye herkesi TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na katkıda bulunarak çocuklara umut olmaya çağırdı.

Tam 54 yıldır maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği veren, Türkiye’nin en köklü ve öncü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV), bu Kurban Bayramı’nda herkesi TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na destek vererek çocukların eğitim yolculuğuna umut olmaya davet etti.

TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu, koronavirüs nedeniyle anne veya babasını kaybeden çocukların ‘Nerede o eski bayramlar’ demesin, eğitim fırsatlarını da kaybetmesin diye yanında oluyor.

Pandemi ile birlikte başta sağlık çalışanları olmak üzere koronavirüs’e (Covid-19) yakalanan ve hayatını kaybeden tüm bireylerin çocuklarının eğitimlerine devam edebilmeleri amacıyla oluşturulan TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’nu çocukların ihtiyaçları doğrultusunda öğrenim hayatları boyunca destek olmayı amaçlıyor.

Bugüne kadar fondan 200’ü aşkın öğrenciye eğitim desteği sağlayan TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu, kurumsal ve bireysel desteklerle gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. TEV, daha çok çocuğa ulaşabilmek için bu Kurban Bayramı’nda herkesi TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na destek olmaya çağırıyor.

“ÇOCUKLARIMIZ YALNIZ DEĞİL!”

Pandemi sürecinde hayatını kaybedenlerin çocuklarının yalnız olmadığını söyleyen Türk Eğitim Vakfı Balıkesir Şube Yürütme Kurulu Başkanı Jale Bayraktar, “Misyonumuz gereği, bize miras bırakılan çocuklarımızın gelecekteki eğitim hayatlarında nasıl destekleneceklerini tüm ayrıntılarıyla çalışarak, onlara mümkün oldukça eğitim hayatları boyunca destek olmayı amaçlıyoruz.

İnanıyoruz ki; korona yüzünden vefat eden bu vatandaşlarımız, özveriyle çalışırken yaşamlarını yitirdiler. Şimdi hepsinin çocuklarına sahip çıkmak istiyoruz. Daha çok çocuğumuza ulaşabilmek için bu Kurban Bayramı’nda herkesi yanımızda olmaya davet ediyoruz” dedi.

TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na katkıda bulunmak için bağışlarınızı https://www.tev.org.tr/vefafonu/TEV-Korona-Kahramanlarina-Vefa-Fonu.html adresinden yapabilir, 444 0 838 nolu telefon veya Balıkesir Şubesinin 0.266.241 54 45 nolu telefonu aracıyla iletişime geçilebilir. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here