TKBL Play-Off Yarı Final Serisinde 3-1 Geriye Düşen Gürespor Elendi

0
196

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) Play-Off Yarı Final dördüncü maçında konuk ettiği Emlak Konut’a 56-66 mağlup olan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, seride 3-1 geriye düştü ve Süper Lig hayallerini bir kez daha gelecek sezonlara erteledi.

Edremit Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya iki önemli oyuncusu Revaziye Gönül Dönmez ve Deniz Şanlı’dan mahrum çıkan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Chanita Marie Jordan’ın turnikesine Yasemin Güneş ile karşılık verdi. Melek Selçok’un üçlüğü skoru 2-5 yaptı. Breanna Marquice Richardson, 5-5 eşitliği sağladı. Bahar Yapar ve Melek Selçok’un sayılarıyla 05:14’te skor, 5-13 oldu.

GÜRESPOR, İLK KEZ ÖNE GEÇTİ

Breanna Marquice Richardson ve Yasemin Güneş ile farkı eriten Körfezin Melekleri, 01:23’te Zilan Gülsüm’ün üçlüğüyle 16-15 öne geçti. Candide Öztürk, Chanita Marie Jordan ve Halime Uykan ile üst üste sayılar bulan Emlak Konut, ilk çeyreği 18-21 önde tamamladı.

İkinci periyota Halime Uykan’ın turnikesiyle başlayan Emlak Konut, Candide Öztürk’ün sayılarıyla 08:19’da farkı 7’ye çıkardı. İlayda Kocakurt’un serbest atışlarına Chanita Marie Jordan yanıt verdi. Candide Öztürk ve Nihal Güngör’ün turnikeleri, skoru 22-33’e taşıdı. Zilan Gülsüm’ün üçlüğü, farkı 8’e düşürdü. Chanita Marie Jordan ve Bahar Yapar’ın isabetli atışları, skorboarda 25-37 olarak yansıdı.

Aslı Sevinç ve Sema Şenol’un sayılarıyla maça tutunmaya çalışan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Yasemin Güneş’in serbest atışıyla son bulan ilk devreyi 32-39 geride tamamladı.

EMLAK KONUT FARKI AÇTI

İlk devrenin sonunda Emlak Konut benchine çalınan teknik faulü üçüncü çeyreğin başından kullanan Breanna Marquice Richardson, farkı 6’ya indirdi. Melek Selçok’un isabetli atışını Zilan Gülsüm, üçlükle cevapladı. Yasemin Güneş, skoru 38-41 yaptı. Bahar Yapar ve Chanita Marie Jordan ile sayılar bulan konuk takım, farkı 9’a çıkarmakta zorlanmadı. Aslı Sevinç’in sayısı, Melek Selçok’un serbest atışlarıyla karşılık buldu. Deniz Çolakoğlu’nun üçlüğü farkı 12’ye taşıdı.

Breanna Marquice Richardson, Yasemin Güneş ve Yağmur Öztürk’ün kazandırdığı sayılarla umutlanan Balıkesir temsilcisi, Deniz Çolakoğlu’nun atışına engel olamayınca, son çeyreğe de 47-54 geride girmekten kurtulamadı.

Final periyotuna Melek Selçok ve Deniz Çolakoğlu’nun sayılarıyla başlayan Emlak Konut, farkı 13’e çıkardı ve Körfezin Melekleri’nin motivasyonu düştü. Zilan Gülsüm’ün turnikesine Bahar Yapar üçlükle yanıt verdi. Yasemin Güneş ve Yağmur Öztürk’ün sayıları, 03:18’de skoru 56-63 yaptı. Bahar Yapar’ın üçlüğü, maçın sonucunu 56-66 olarak ilan etti.

Bu sonuçla Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Play-Off Yarı Final serisinde 3-1 geriye düşen Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, elendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here