Toroğlu’na kırmızı kart gösterdiler

0
86

İYİ Parti Altıeylül İlçe Başkan İsmail Özay ve parti yöneticileri, kendilerini ziyarete gelen Roman vatandaşlarla birlikte spor yorumcusu Erman Toroğlu’na kırmızı kart gösterdi. Toroğlu’nun bir televizyon kanalında Marius Sumudica’yı eleştirirken kullandığı ifadeler nedeniyle tepkilerini gösteren Roman vatandaşlara destek veren İYİ Parti Altıeylül İlçe Başkanlığı yöneticileri Toroğlu’nu kınadı.

Balıkesir Müzisyenler ve Ramazan Davulcuları Derneği Başkanı İsmail Kandıralı, Balıkesir Genç Müzisyenler Derneği Başkanı Volkan Çekmeoğlu ile müzisyenler, İYİ Parti Altıeylül İlçe Başkanı İsmail Özay ve parti yöneticilerini ziyaret etti.

İYİ Parti Altıeylül İlçe Başkanı İsmail Özay,  toplumun etnik kimlik üzerinden ayrıştırılmasına yönelik söylemlerin yanlış olduğunu söyledi.  Özay, “Geçtiğimiz günlerde spor programında Roman vatandaşları ayrıştıran ifadeler kullanan Erman Toroğlu’nu kınıyoruz” dedi. Roman vatandaşlarla birlikte eski hakem Erman Toroğlu’na kırmızı kart gösterdi.  İsmail Özay, “Altıeylül İlçemizin değerli vatandaşları ve aynı zamanda müzik icra eden sanatçı bir sivil toplum kuruluşumuzun temsilcilerini ağırlamaktan onur duyuyoruz. Kendileri toplu etkinliklerimizin olmazsa olmazı olan orkestraların birer virtüözü olan bu ekibimiz ve onların nezdinde, tüm dernek temsilcilerine selam olsun. Bu Derneğimizin temsilcileri aynı zamanda toplumumuzda ne yazık ki bazı zamanlar ve kişilerce, ırkçı sıfatlar ile ayrıştırmak istenen, zaman zaman öteleme gafletinde bulunulan bir kesimden gelmektedirler. Bu yetenekli, tertemiz pırıl pırıl müzisyen vatandaşlarımıza yapılan art niyetli tutumlar ve tepkileri bizler partimiz olarak kınıyoruz. Roman vatandaşlarımıza karşı ırkçı bir tutum ve kötü davranış ithamlarının her zaman karşısında duracağız. İYİ Parti olarak sizlerin her zaman yanında olduğumuzu bilmenizi isteriz” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here