“Trafikte her yıl daha iyiye”

0
41

Vali Ersin Yazıcı, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu işle birlikte Trafik Haftasında uygulamaya katıldı.

Gar Kavşağında oluşturulan uygulama noktasına gelen Vali Ersin Yazıcı, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar’dan çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Daha sonra trafik polislerinin çevirdiği sürücülere evde kalmaları çağrısında bulunan Vali Yazıcı, zaruret durumunda dışarı çıkmaları halinde ise tedbirlere sıkı sıkıya uymalarını tavsiye ederek uyarılarda bulundu.

Vatandaşlara emniyet kemeri pedi ve bilgilendirme broşürü de dağıtan Yazıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu haftaki sloganlarının ‘Evdeyim ama trafik kuralları aklımda’ olduğunu belirterek, sosyal mesafe kurallarına uyulması gerektiğini ifade etti.

“EĞİTİM HER ZAMAN ÖNEMLİ”

Uygulama esnasında eğitime dikkat çeken Vali Yazıcı, “Vatandaşlarımızın trafik konusunda bilinçli olmalarını, sürücülerimizin daha dikkatli olmalarını, hız yapmamalarını, emniyet kemeri kullanmalarını ve direksiyon başında cep telefonu kullanmamalarını istiyoruz. Kamuoyunun duyarlılığını artırmak bakımından Trafik Haftası etkinlikleri önemli bir vesile oluşturmaktadır. İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri hafta kapsamında Korona virüs salgını nedeniyle vatandaşlarımızın sağlığına dikkati çekmek için sürücülere emniyet kemeri pedi, maske ve dezenfektan da dağıtıyorlar. Karayolu güvenliği için afiş ve pankartlar asıyorlar. Billboardlarda bu görsellere yer veriliyor. Karayolu Trafik Güvenliği Haftası’nın trafik kazalarının azaltılmasına, sürücülerin ve yayaların bilincinin artmasına vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here