TÜBİTAK’ta büyük başarı

0
45

‘TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri’ Bursa Bölge Yarışması’nda Ankara’da gerçekleştirilecek Türkiye finaline katılmaya hak kazanan 12 projeden 6’sını Balıkesir kazandı.

Bursa Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bursa Bölge Yarışması ödül törenine TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Özkan, Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Şehnaz Baltacı Göktalay, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Eskişehir İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Bilecik İl Millî Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, akademisyenler, idareciler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Özkan, “Bilim ve teknoloji çağında, nitelikli gençlere çok ihtiyacımız var. Sorumluluk bilinciyle düşünen, sorgulayan ve üreten insanlar olmalıyız. Bu yarışmaya katılarak TÜBİTAK ailesine güç veren siz değerli gençlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

SON YILLARIN EN BÜYÜK  BAŞARISI

Ödül töreni sonunda öğrencileri tebrik ederek katılan tüm öğrenci ve öğretmenlere ödül takdim eden İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, “27 proje ile yer aldığımız Bursa Bölge Finalinden 6 birincilik, 2 ikincilik ve 3 üçüncülük ile dönüyoruz. Türkiye Finaline katılmaya hak kazanan 12 projeden 6’sı Balıkesir’e ait. Bu, Balıkesir’in son yıllarda elde ettiği en büyük başarılardan biri.

Türkiye finaline katılmaya hak kazanan öğrencilerimizin orada da Balıkesir’i en güzel şekilde temsil edeceklerine yürekten inanıyorum. Bu gururu yaşatmış olduğunuz gurur için siz kıymetli öğrencilerimize ve bu güzel tabloda büyük emekleri olan danışman öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here