“Tükendik, çığlığımıza ses verin!”

0
239

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Balıkesir Şube yönetimi tarafından yapılan açıklamada, sağlık çalışanlarının çalışma şartlarının iyileştirilmesini istendi.

Açıklamada, taleplerini sıralayan sağlık çalışanları, “Bizler tükendik; bizler ölmeden hastalara daha iyi hizmet vermemiz, bu savaşı kazanmamız için çığlığımıza ses verin, destek verin” diyerek yetkililere çağrıda bulundu.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Mart ayında baş gösteren Covid-19 pandemisi nedeniyle sağlık çalışanları olarak çocuklarımızdan, ailelerimizden ayrı kalarak 24 saat nöbet esasına göre tarifi mümkün olmayan zorluklar ile çalıştık, bu uğurda öldük, ölmeye de devam ediyoruz. Pandemi enkazının altında kalan sağlık çalışanları, kurtarılacağı umudu ile beklerken, yöneticiler yeni enkazlar üzerimize atmaktadır, bizler tükendik.”

TALEPLERİNİ SIRALADILAR

Sağlık çalışanları açıklamasında şu talepleri sıraladı: “Randevu sistemini esnetin, güvenli çalışma ortamı sağlayın. Pandemi yönetiminde bizleri de söz sahibi yapın. Sağlıkta şiddete son verin. Sırf bu hastanede olduğumuz için oluşan ekonomik kayıplarımızı telafi edin. Performans ödemelerimiz için hastanemizin kâr etmesini beklemeyin. Sabit ödemelerimizi hastane bütçesinden merkezi bütçeye aktarın. Bizler tükendik; bizler ölmeden hastalara daha iyi hizmet vermemiz, bu savaşı kazanmamız için bu çağrımız ve çığlığımıza ses verin, destek verin.” Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here