TÜMSİAD Balıkesir Şube Başkanı Eşref Koçak: Faizsiz kredi başvuruları başladı

0
166

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Balıkesir Şube Başkanı Eşref Koçak, yaptığı açıklamada, KOSGEB aracılığıyla işletmelere özel 75 bin liraya kadar faizsiz ve 3 yılı geri ödemesiz destek paketine başvuruların başladığını söyledi.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından hızlı destek  programı kapsamında, pandemiden etkilenen mikro ve küçük ölçekli işletmelere faizsiz ve 3 yıl geri ödemesiz kredi desteği sağlanacağını ifade eden Koçak, açıklamasında, “Mikro işletmeler 30 bin, küçük işletmeler ise 75 bin liraya kadar finansmana hızlı bir şekilde erişebilecek” ifadelerine yer verdi. Koçak, İşletmelere destek ödemesinin Haziran ayında ilk ödemenin yapılacağını kaydederek, “Bu destek, salgın sebebiyle gelir kaybına uğramış veya nakit akışı bozulmuş ancak istihdamını koruyan imalat sektörlerinde faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmeler ile teknoloji alanındaki filiz şirketleri kapsıyor” dedi.

Koçak, açıklamasında kriterler konusunda şu bilgiyi verdi: “Koronavirüs öncesi faal olmak. İstihdamını muhafaza etmek. Gelir kaybına uğramak (pandemiden sonraki KDV beyannamesi üzerinden yüzde 25 gelir kaybı) Nakit akışı bozulmuş olmak.” Cengiz GÜNER    

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here