Altınoluk’a modern terminal

0
102

Türkiye’nin oksijen deposu, birçok medeniyetin ev sahibi, yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği Altınoluk, artık konuklarını modern, konforlu ve teknolojik donanımlara sahip bir terminal ile karşılayacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ‘Balıkesir Geleceğe Taşınıyor’ projesi kapsamında modern bir yüze kavuşturduğu otobüs terminallerine Altınoluk’u da ekledi. Terminal, milyonlarca yerli ve yabancı turisti güvenli, modern, konforlu ve teknolojik donanımlarıyla karşılamak için gün sayıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin yaptığı dokunuşlar şehrin marka değerini artırmaya devam ediyor. Körfez’in Mavi Bayraklı Plajlarını tercih ederek Altınoluk Terminali’ni kullanan turistler daha önce karşılaştıkları kullanışsız ve kötü manzaralı terminal yerine modern, konforlu ve teknolojik donanımlara sahip terminal ile karşılaşacak. Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar Ayvalık, Erdek, Altınova, Susurluk, Manyas ve Edremit otogarlarını yenileyerek hizmete açtı.

KONFORLU VE TEKNOLOJİK TERMİNAL

Kısa bir süre içerisinde hizmete açılması planlanan Altınoluk Terminali 9 yazıhane, 1 idari ofis, 1 büfe, 1 kafeterya, 2 WC, engelli WC, bay bayan mescit ve abdesthane, 2 yolcu indirme 10 yolcu bindirme peronu, 353 metrekare kapalı alan ve 2 bin 627 metrekare açık alan olmak üzere toplamda 2 bin 980 metrekare alanda faaliyet gösterecek.

ALTINOLUK HAK ETTİĞİ TERMİNALE KAVUŞUYOR

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ilgili daire başkanlarıyla yapımı devam eden Altınoluk Terminali’nde incelemelerde bulundu. İnsan odaklı belediyecilik anlayışıyla Balıkesir’i hak ettiği hizmete kavuşturmak için gece gündüz çalıştıklarını vurgulayan Yılmaz, yıllardır bölge halkına ve şehre gelen misafirlere hizmet eden terminalde bakım, onarım ve yenileme çalışmaları bittiğinde Altınoluk’un hak ettiği terminale kavuşacağın söyledi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here