Ayvalık çalıştaya hazırlanıyor

0
133

Ayvalık’ta 13-14-15 Ocak tarihlerinde Cunda Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilecek olan ‘Ayvalık Vizyonu Çalıştayı’na katkı koymak isteyenler için kayıt, katılım ve son başvuru tarihi 31 Aralık olarak açıklandı.

Ayvalık Vizyonu Çalıştayı 13-14-15 Ocak tarihlerinde Cunda Uygulama Oteli’nde yapılacak. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Fikri, projesi, iddiası ve pozitif enerjisi olan herkesi çalıştaya davet ediyorum” dedi.

Ergin, çalıştay sonucunda ortak sonuç, çözüm ve öneri raporlarının ortaya çıkmasıyla birlikte 2023 yılının turizm hedeflerine de yön verilecek bir değerlendirmenin paylaşılacağını söyledi. Belediye Başkanı Ergin, çalıştayın danışma, bilim ve organizasyon kurullarında birbirinden değerli isimlerin yer alacağını hatırattı.

Ayvalık için ‘Hep Birlikte Dört Mevsim Turizm’ sloganıyla yapılacak olan çalıştayın Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Ticaret Odası, Ayvalık Kent Konseyi ve Ayvalık Turizm Geliştirme Birliği ortaklığında yürütüleceğine değinen Ergin, “Yeni yılın ilk haftasında oturumlardaki konuşmacılar, ortak akıl toplantılarına katkı verecek isimler, kesin program ve davetiyeler belirlenip kamuoyuyla paylaşılacak” dedi.

Çalıştayda ‘Kent ve Yaşam Kültürü’, ‘Turizm ve Sürdürülebilirlik’, ‘Doğal ve Kültürel Miras’ ve ‘Gastronomi, Ölmez Ağaç ve Ayvalık Mutfağı’ konuları masaya yatırılacak. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here