Balıkesir gastronomide marka haline geliyor

0
156

Balıkesir Valiliği öncülüğünde 2020 yılında hayata geçirilen ‘Marka Şehir Projesi’ güçlenerek devam ediyor. Bu projenin hemen ardından yine Valilik koordinasyonunda başlatılan ‘Gastronomi Şehri Projesi’ Balıkesir’i gastronomi alanında sahip olduğu güçlü lezzet değerleriyle ön plana taşımayı amaçlıyor.

Gastronomi alanını turizmin lokomotif unsuru olarak gören Balıkesir, yeni bir girişime daha imza attı. Ünlü şef Ömür Akkor’un kaleme aldığı Balıkesir Gastronomi Atlası adlı kitap satışa sunuldu. Farklı bir formatta yayınlanan kitabın tanıtım programı önceki akşam İstanbul’da düzenlenen iftar programında gerçekleştirildi.

Tanıtım programına Vali Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula, Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Yarış, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Erdoğmuş’da katıldı.

Balıkesir Gastronomi Atlasının çok geniş kitlelere ulaşacak iyi bir tanıtım fırsatı oluşturacağını belirten Vali Hasan Şıldak, “Gastronomi Balıkesir’in en güçlü turizm unsuru. Bu alanda yoğun bir atak başlattık. Büyükşehir Belediyemiz ve Odalarımızla beraber rasyonel ve kapsamlı çalışmalar yapıyoruz. Gelip geçici, günü kurtaracak çalışmalar yerine sürdürülebilir ve gerçekçi adımlar atıyoruz. Sadece tanıtım da yapmıyoruz. Projeler üretiyor ve uygulamaya geçiriyoruz. Balıkesir’i güçlü bir turizm şehri haline getirmek için bunlar çok yerinde çalışmalar. Yol haritamızı belirledik, birlikte sağlam adımlarla ilerliyoruz” dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here