EMITT Fuarı’na hazırlıklar başladı

0
154

Vali Hasan Şıldak başkanlığında yapılan toplantıda bu yıl 8-11 Şubat tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde 26’ncısı yapılacak Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) hazırlıkları değerlendirildi.

Toplantıda Balıkesir’in tarihi, doğası, termali, denizi, gastronomisi ve kültür rotalarıyla her mevsime hitap eden turizm potansiyelinin Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na damga vurması için yapılan hazırlıklar görüşüldü.

Balıkesir’in ‘Gastronomi Şehri’ vurgusunu güçlendirmek için ziyaretçilere ikram edilecek yöresel ürünlerin de yer alacağı fuarda, şehrin geniş yelpazedeki zenginliği ziyaretçilere anlatılacak.

Vali Hasan Şıldak, ilk hazırlıkların ele alındığı toplantıda fuarın oluşturduğu temsil ortamı ile İllere fırsat sunan bir pencere olduğunu ifade etti. Geçtiğimiz yıl başarılı bir şekilde yapılan fuarın ardından bu yıl da kurumların ortak girişimi ve koordinasyonuyla 2023 yılına yakışır bir performansla katılım gerçekleştirmek istediklerini sözlerine ekleyen Şıldak, hazırlıklarla ilgili bilgi aldı. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here