“Turizme verilen önem eğitime verilseydi bu durumda olmazdık”

0
133

Eğitim-İş Sendikası Balıkesir Şube yönetimi tarafından yapılan açıklamada ara verilen yüz yüze eğitimdeki belirsizliğin giderilmesi istendi. Açıklamada, “Turizme verilen önem eğitime verilseydi bu durumda olmazdık” ifadelerine verildi.

Eğitimin bütün kademelerinde görev alan herkesin aşılanma programında olmasının istendiği açıklamada, Okulların yüz yüze eğitime hazır olmadığı vurgulandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın salgın sürecini iyi yönetemediğinin ifade edildiği açıklamada, “Milyonlarca çocuğun bilgisayar, tablet ya da internet erişim imkanı devlet tarafından sağlanamadı. Bu MEB’in uzaktan eğitim sürecini yönetemediğinin en somut göstergesi oldu” denildi.

Sendika olarak milyonlarca çocuğun uzaktan eğitim imkanına erişememesinin devam etmesi durumunda okulların tedbirler alınarak açılması gerektiğini söylediklerini ancak buna dair adımlar atılmadığının ifade edildiği açıklamada, “Dünyanın hiçbir ülkesinde eğitim-öğretim süreci bu kadar kötü, plansız-programsız yürütülmüyor. Cumhurbaşkanı ve kabine ne yazık ki turizme verdiği önemin yüzde birini eğitime verseydi şu anda bu durumda olmazdık” denildi. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here