Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Bilal: Üniversite hastanelerinde ek ödeme hakça dağılsın

0
218

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Musa Bilal, Resmi Gazetede yayınlanan üniversite hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik ek ödeme düzenlemesinin hayal kırıklığı yarattığını söyledi. Bilal, “YÖK’ü inisiyatif alarak tüm üniversite hastaneleri için hakkaniyetli bir ek ödeme dağılımı yapılması için uyarmıştık. Bu konudaki ısrarımızı sürdürüyor ve YÖK’ü göreve bekliyoruz” dedi.

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Musa Bilal, sağlık çalışanları için adı tavandan olan ama adıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan bir ek ödeme yerine maaşlara zam şeklinde tek ödemenin hem çalışanın beklentisi hem de ekonomik sorunlara çare olacağını dile getirdiklerini söyledi.   Resmi Gazetede yayınlanan üniversite hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik ek ödeme düzenlemesinin sağlık çalışanlarında hayal kırıklığı yarattığını kaydeden Bilal, “6 aydır beklemeye rağmen ilk iki düzenlemedeki gibi çalışanlar için hayal kırıklığı olan yönetmelik değişikliği yine aynı tas aynı hamam şeklinde çıkarılmıştır. İdarecinin insafına terk edilip siz bilirsiniz demekle sağlık çalışanlarına bir hak verilmiş olmamaktadır. Daha önceki düzenlemelerde tecrübe edilen bu durum sağlık çalışanları için kabul edilemez.

Beklentileri karşılamaktan çok uzak olan düzenlemeyi bir de adaletin terazisini şaşırıp, hakça dağıtımın önüne setler çekip, idarecinin istediği gibi eğip bükmesine imkan vermek yanlıştır. Üniversite Hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarının alın terlerinin karşılığı verilmeli; fedakarca yürütülen bir mücadelenin sonunda bunlar reva görülmemelidir. Biz bu konuda daha önce de YÖK’ü inisiyatif alarak tüm üniversite hastaneleri için hakkaniyetli bir ek ödeme dağılımı yapılması için uyarmıştık. Bu konudaki ısrarımızı sürdürüyor ve YÖK’ü göreve bekliyoruz” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here