Türkiye’de bir ilk

0
32

Karesi Belediyespor bünyesinde bir alt branş olarak faaliyet gösteren geleneksel sporlardan Atlı Okçuluk branşının tanıtımı İsmail Akçay Spor Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Karesi Belediyespor, Geleneksel Okçuluk Federasyonu tarafından kabul edilen ilk ve en büyük belediye spor kulübü olmasıyla Türkiye’de bir ilke imza attı.

Karesi Belediyespor bünyesinde bir alt branş olarak faaliyet gösteren Geleneksel Sporlardan Atlı Okçuluk Branşının tanıtımı İsmail Akçay Spor Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Tanıtıma Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir ve Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Baki Yarımdağ, Karesi Belediyespor Başkanı Engin Dedeleroğlu, Geleneksel Sporlar İl Temsilcisi Deniz Tetik ile il protokolü ve spor camiasının önemli isimleri katıldı.

Karesi Belediyespor bu branşta lisans çıkartan en kalabalık ekibe sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Ayrıca bir belediyenin, kendi spor kulübü bünyesinde açılan bu branş ile Geleneksel Okçuluk Federasyonu tarafından kabul edilen ilk belediye spor kulübü olmasıyla Türkiye’de bir ilke imza atıyor.

“KARESİ VE BALIKESİR’İ TANITACAĞIZ”

Kulüp bünyesinde atlı okçuluk branşını açmanın mutluğunu yaşadıklarını söyleyen Karesi Belediyespor Başkanı Engin Dedeleroğlu, Türkiye’nin en büyük atlı okçuluk kulübünü kurmanın da gururunu yaşadıklarını belirtti.

Dedeleroğlu, “Türkiye’de bir ilk olarak belediyespor bünyesi altında Atlı Okçuluk ata sporumuzu belediye bünyesine katmış bulunmaktayız. Burada bünyemizde bulunan sporcularla Türkiye’nin en büyük atlı okçuluk kulübünü kurduk. Bunun çerçevesinde de kulübümüzde bir dünya birde Türkiye şampiyonumuz bulunuyor” dedi.

Kulüp bünyesinde verilen eğitimler sayesinde Karesi’de ve Balıkesir’in değişik ilçelerinde çalışmalarının sürdüğünü belirten Dedeleroğlu, “Çocuklarımız ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutarak çalışmalarımızı sürdürerek gelecek nesillere kültürümüzü aktarmak istiyoruz. Kulübümüz sayesinde Karesi ve Balıkesir Türkiye ve dünyada tanınır hale gelecek” dedi. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here