Turplu Halı Sahasına kavuştu

0
134

Karesi Kültür ve Sanat Evi ve Güneş Enerjisi Santrali (GES)’ten sonra Karesi Belediyesi, Turplu Çok Amaçlı Salon ve Halı saha açılışını gerçekleştirdi.

Karesi Belediyesi yatırımlarının açılışlarını sürdürüyor. Karesi Kültür ve Sanat Evi ve Güneş Enerjisi Santrali (GES)’ten sonra Karesi Belediyesi, Turplu Çok Amaçlı Salon ve Halı saha açılışını da gerçekleştirildi.

Turplu Mahallesi’nde gerçekleştirilen açılış törenine AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Altıeylül Belediye Başkan Vekili Fikrettin Kocaman, AK Parti Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu, AK Parti Altıeylül İlçe Başkanı Ömer Munis, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Kadın Kolları başkanları, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Turplu Mahallesi Muhtarı Yaşar Çetin bir konuşma yaptı. Çetin mahalleye yapılan yatırımlar için Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’a teşekkür etti.

5 HALI SAHA TAMAMLANDI

Turplu ve diğer kırsal mahallelerde başlatılan halı saha projelerinin tamamlandığını belirten Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Turplu’da Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz zamanında başlatılmış olan projelerden biri de 5 köyümüzde yapılan halı sahalarda. Bunlara bizim dönemimizde başladık. Onun yanında Turplu Mahallemizde sosyal tesis ile birlikte halı saha çalışmamız oldu. Sosyal Tesisimiz 400 metrekare. İçerisinde düğün, yemek organizasyonu, gelin ve doktor odasının bulunduğu bir tesis olarak planlandı. Yanında ise halı sahamız var. Halı sahamız 20×40 metrekare boyutunda, gençlerimiz için güzel bir eser olduğunu düşünüyorum. 5 kırsal mahallemizdeki halı sahaları hizmete alıyoruz. Çarşamba günü Kamçılı mahallemizdeki halı sahayı hizmete alacağız. Akabinde Yeniköy, Tatlıpınar ve Kabakdere ile tüm halı sahalarımız tamamlandı. Bu halı sahalarımızın yerini okul yanları veya bahçelerinde inşa ettik. Bunu yapmamızdaki sebep sadece halı saha olarak kullanılmaması. Okullardaki öğrencilerimizin de faydalanmasını istedik. Önemli olan bu eserleri yapmak değil. Çocuklarımızın, gençlerimizin faydalanması” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here