Üç yıllık eğitimleri tamamlandı

0
162

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı kapsamında, üç yıldır devam eden değerlendirmeleri tamamlanan 2017-2018 grubu öğrencilerine yönelik ‘Sporcu Karnesi Dağıtım Programı’ 50. Yıl Parkı’nda gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, kurumların yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen programa, üç yıldan bu tarafa eğitimleri devam eden 2017-2018 grubu öğrenciler, velileriyle katılım sağladı.

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı hakkında genel bir bilgilendirme yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Balıkesir genelindeki istatistiki bilgileri katılımcılarla paylaştı.

Programda uygulanan testlerin, tamamen öğrencilerin spor dalları açısından yatkınlık düzeylerinin ölçülmesi amacıyla, ülkemizin spor haritasını çıkartmaya yardımcı olduğunu, her eğitim öğretim döneminde 3. sınıf öğrencilerine yönelik olarak uygulamanın devam ettiğini belirten Arıcıoğlu, velilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Başarılı olan sporcuların Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından belirlenen program ve bilimsel çalışmalar ışığında yoluna devam edeceğini dile getiren Arıcıoğlu, “Gelecekte milli takımlarda, Olimpiyatlarda bu çocuklarımızın bizleri temsil edeceğine inanıyoruz. Eğitimlerini de çok önemsediğimiz sporcular, yine Sayın Bakanımızın hayata geçirdiği yüzde 100 Eğitim Bursu olanağı ile özel okullarda başarıları ve taleplerine göre eğitimlerini sürdürebilecekler. Proje Ortağımız Milli Eğitim Müdürlüğü’ne destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından yapılan tören ile ‘Sporcu Karneleri’ organizasyona katılan protokol üyeleri tarafından öğrencilere takdim edildi. Veliler, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından, öğrencilerin yönlendirilmesi uygun görülen spor dallarıyla tanışma imkanı buldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde görevli antrenörler ile İl Spor Dalı Temsilcilikleri tarafından kurulan stantlarda, tüm katılımcılara ilgili spor dallarında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktarımı yapıldı. Çektirilen hatıra fotoğrafı ve stantların gezilmesiyle program sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here