Ulaşım zamları vicdansızlıktır

0
178

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin öğrenci ulaşımına yaptığı son zamlara isyan etti. TBMM Genel Kurulunda zamları dile getiren Ok, “Öğrenci ulaşım ücretlerindeki zam tam anlamıyla vicdansızlıktır” dedi.

TBMM Genel Kurulunda söz alan İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Balıkesir’de yaşanan gelişmeleri üzülerek takip ettikleri ve yaşanan ekonomik kriz ile birlikte zamların halka daha büyük yaralar açacağını söyledi.

“ÖĞRENCİLER İSTANBUL’DA 40, BALIKESİR’DE 120 TL’YE SEYAHAT EDİYOR”

Balıkesir’de toplu taşımada yapılan zamları İstanbul Büyükşehir Belediyesinin tarifeleri ile karşılaştıran Ok, öğrencilerin İstanbul’da bir ay boyunca sınırsız seyahat ettiği ve karşılığında 40 lira ödediğini söylerken, Balıkesir’de yaşayan öğrencilerin sadece 20 gün olmak üzere sabah bir gidiş ve akşam bir dönüş olmak üzere 120 lira ödediğini söyledi.

Ok, “Balıkesir halkı bu uygulamaları hak etmiyor. İstanbul’da yaşayan genç ile Balıkesir’de yaşayan genç arasında ne tür bir fark var. Balıkesir Büyükşehir Belediyesini 5 yılda batırdılar. Batırdıkları belediyeyi gariban öğrencinin cebindeki harçlıklar ile düzlüğe çıkartmaya çalışıyorlar. Böyle hizmet, böyle belediyecilik olmaz” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here