“Ülkemizin Güvenliği için Mehmetçiğin Yanındayız”

0
109

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Balıkesir İl Temsilcisi ve Eğitim Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Mustafa Demiralp, yaptığı açıklamada, “Ülkemizin sınır güvenliğini, bölgemizin istikrarını sağlamak, terör örgütlerini yok etmek ve Suriye’de barışın tesisine katkı vermek amacı ile şanlı ordumuzun Barış Pınarı Harekatı’nda Mehmetçiğimizin yanındayız” dedi.

Mustafa Demiralp, Suriye’de meydana gelen gelişmelerin, ülkemizin sınır güvenliğini önemli ölçüde etkilediğini söyledi. İşgalci ve yayılmacı bir politika yürüten ABD’nin güdümündeki terör örgütlerine yönelik sınır ötesi harekatın kaçınılmaz olduğunu söyleyen Demiralp, “Türk milleti; baştan buyana Suriye’de ve sınır hattımızın tümünde huzur ve güven ortamının sağlanması gerektiğini dile getirmektedir. Ancak, emperyalist güçler, egemenlik ve sömürü alanlarını genişletmek, zengin petrol rezervlerini denetimleri altına almak amacıyla Suriye’de kirli oyunlarına devam etmektedir. Suriye’de uzun süredir yaşanan emperyalist savaşın ülkemize verdiği maddi ve manevi zararlar ortadadır. Savaştan kaçarak ülkemize sığınan milyonlarca Suriyeli mülteci, sokaklarda zor şartlarda yaşamak zorunda bırakılmıştır. Birçok alanda yeni sorunlarla devletimiz karşı karşıya kalmıştır. Ülkemizde bulunan Suriyeli mültecilere ve Suriye’de yaşanan emperyalist savaşa baktığımızda savaşın kirli yüzünü görmek mümkündür” dedi.

“ABD BAŞKANI HADDİNİ AŞTI”

Demiralp, açıklamasında AKP iktidarının, baştan buyana Suriye politikasını yanlış ve eksik yürüttüğünü söyledi. ABD Başkanı’nın da haddini aşarak Türkiye Cumhuriyeti Devletini hedef aldığını ifade eden Demiralp, “Emperyalizme karşı ilk Ulusal Kurtuluş Savaşını vererek başta Ortadoğu ve Asya coğrafyasında olmak üzere, tüm mazlum uluslara bağımsızlık ışığını tutmuş olan Türkiye’nin gücünü sınamak kimsenin haddi değildir. Bugün, ABD’nin Suriye’de ne yapmaya çalıştığı anlaşılmalı ve bu durumun farkında olduğumuz bilinmelidir. ABD ve AB küresel emperyalist savaş kışkırtıcılarıdır. Ekonomik çıkarları uğruna binlerce insanın yaşamını yitirmesine sebep olmuşlardır. ABD Başkanı’nın tehditlerine boyun eğilmemeli ve ABD emperyalizminin ülkemizdeki üsleri kapatılarak gerekli cevap verilmelidir. Türk milleti bugüne kadar hiçbir baskıya boyun eğmemiş ve bundan sonrada eğmeyecektir. Tıpkı Kurtuluş Savaşı ve Kıbrıs Barış Harekatı’nda olduğu gibi” diye konuştu.

“KAYIP VERMEDEN ÜLKEMİZE DÖNMELERİNİ DİLİYORUZ”

Ülkemizin sınır güvenliğini, bölgemizin istikrarını sağlamak, terör örgütlerini yok etmek ve Suriye’de barışın tesisine katkı vermek amacı ile şanlı ordumuzun Barış Pınarı Harekatı’nda Mehmetçiğimizin yanında olduklarını yineleyen Demiralp, Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Bir gün, cihan harbinden sonra Ortadoğu’da kurulan suni devletlerin halkları ayaklanacaktır. O gün geldiğinde, yeni kurduğumuz cumhuriyetimizin yöneticileri, bu halkların değil emperyalist güçlerin yanında yer alırsa aynı akıbete kendileri uğrayacaktır ve Kurtuluş Savaşı’nda yedi düvele haddini bildiren Türk halkı onların da hakkından gelecektir” sözünü anımsatarak, “Biz kamu emekçileri gelişmeleri büyük bir titizlikle yakından takip etmekteyiz. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; Ordumuzun, Barış Pınarı Harekatı’nı en kısa sürede tamamlayıp, kayıp vermeden ülkemize döneceğini umuyoruz” dedi. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here