Üniversite Hastanesine 100 ek yatağa onay çıktı

0
205

Balıkesir Üniversitesi’nin Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na sunduğu Tıp Fakültesi Hastanesi’nin ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerinin de yer alacağı 100 yataklı ek bina projesi kabul edilerek Resmi Gazete’de yayımlanarak 2021 yatırım programına alındı.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na sundukları içerisinde ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerinin de yer alacağı 100 yataklı Tıp Fakültesi Hastanesi ek bina projesinin kabul edildiğini açıkladı.

Rektör Prof. Dr. Kuş, “Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na sunduğumuz, bünyesinde ameliyathaneler ve yoğun bakım ünitesini de bulunduracak olan 100 yataklı hastane ek bina projemiz kabul edilmiş ve Resmi Gazetede yayınlanan 2021 yılı yatırım programında yer almıştır.   Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanımız İbrahim Şenel’e, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya, YÖK Başkanımız Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç hocamıza şükranlarımı sunuyorum.

Destek ve katkılarından dolayı Valimiz Hasan Şıldak’a, Balıkesir Milletvekillerimiz Adil Çelik’e, Belgin Gökçe Uygur’a, Yavuz Subaşı’na, Mustafa Canbey’e, Pakize Mutlu Aydemir’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a ve Balıkesir İl Sağlık Müdürümüz Serdar Kadir Keskin’e teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığındaki ve Sağlık Bakanlığındaki bürokratlarımıza süreç içerisindeki desteklerinden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Üniversitemiz ve şehrimiz için hayırlı olsun” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here