Unutulmayacaklar!

0
154

‘19 Eylül Gaziler Günü’ dolayısıyla Balıkesir’de resmi tören düzenlendi.

Etkinlikler kapsamında ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanı ile Mareşal Rütbesinin 98. yıldönümü ve 19 Eylül Gaziler Gününü kutlamak amacıyla Atatürk Anıtına Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Kemal Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Balıkesir Şubesi Başkanı A. Hulusi Karakuz sırasıyla çelenk sundu.

Törende; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gaziler ve şehitlerin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okunarak göndere bayrak çekildi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Balıkesir Şube Başkanı Ali Hulusi Karakuz’un günün anlam ve önemi ile ilgili konuşması ile tören sona erdi.

Törene CHP Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan Kaplan, Vali Yardımcısı Mustafa Çek, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Balıkesir Şubesi Başkanı Haydar Filiz, askeri ve mülki erkan ile gaziler ve şehit yakınları katıldı. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here