“Üretim artacak, işsizlik azalacak”

0
36

Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte kamu bankaları tarafından devreye alınan dört yeni kredi paketinin tüm sektörleri hareketlendirerek piyasaya olumlu yansıyacağını belirten Balıkesir Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Hasan Yançıl, içinde bulunduğumuz dönemde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılaması, yerli üretimin desteklenmesi ve piyasaların canlanması için kamu bankaları tarafından devreye alınan yeni kredi paketlerinin  ekonomi için can suyu olacağını söyledi.

“FAİZ ORANLARININ DÜŞMESİ PİYASAYI OLUMLU ETKİLEYECEK”

Korona virüs nedeniyle bir süredir durgunluk yaşayan piyasaların düşük faizli kredi paketleri sayesinde canlanmasını beklediklerini belirten Başkan Yançıl, tüm sektörlere doğrudan ve dolaylı etki edecek düşük faizli ve en az 6 ay geri ödemesiz kredi paketlerinin vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılamasını sağlayarak yerli üretime de destek olacağını ifade etti.

Uzun zamandır görülen en düşük faizli kredi paketleri sayesinde tüm sektörlerde hareketlenme yaşanacağını belirten Yançıl, “Korona virüsten dolayı bir süredir durgunluk yaşayan piyasaların kısa sürede canlanarak yaşanacak hareketliliğin esnaf ve sanatkarların işlerine olumlu yansıyacağını düşünüyorum. Bu da üretimin artması ve işsizliğin azalmasına büyük katkı sağlayacak” diye konuştu. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here